Sponsorlu Bağlantılar

WhatsApp bildirim sesi nasıl değişir

739 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda whatsapp zil sesi değiştirme, diğer adıyla whatsapp bildirim sesi değiştirme konusunda bu değiştirme işlemi nasıl yapılır? Sizlere bunu anlatmaya çalışacağız.

Klasik normal olarak kullandığınız zil tonundan sıkıldınız usandıysanız bunu değiştirmek eliniz dedir. Bu zil tonu, bildirim sesini sizlere aşağıda vereceğimiz konu anlatımı ile adım adım gerçekleştirerek sizde yapabilirsiniz.

Whatsapp bildirim ses tonu değiştirme

Kullandığınız iphone veya android telefonlarda menü farklılığı gösterebilir fakat uygulama adımı aynıdır. Şimdi aşağıdaki anlatımla whatsapp bildirim sesi nasıl değişir bunu anlatalım.

  • Ayarlar
  • Bildirimler
  • Mesaj bildirimi
  • Ses
  • Bu alanda ses tonlarını seçerek beğendiğiniz bir melodiyi seçerek “kaydet” butonu ile değiştirebilirsiniz.

Bu şekilde eğer kişiye özgü zil tonu ataması yapmadıysanız o zaman genel olarak mesaj uyarı bildirimi ayarladığınız ses tonu ile çalacaktır.

WhatsApp kişiye özel ses tonu ayarlama

Yukarıda link adresinde genel ses tonu olarak değil de kişiye uygun kişiye has olarak uyarı ses tonu ayarlama konusunda konumuzu inceleyebilirsiniz.

Yukarıda adımları takip ederek mesaj bildirim sesi değiştirme konusunda siz takipçilere nasıl yapılacağına dair ipuçları vermeye çalıştım. Bununla alakalı olarak sorularınız için soru & cevap sayfamızdan veya yorumlar kısmından sorunlarınıza bize sorabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın