Sponsorlu Bağlantılar

web siteyi google bot ( Site Ön İzleme ) olarak ziyaret edin.!

5.688 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuz aslında webmaster ilgilendiren bir yazı olmasına rağmen normal kullanıcılar içinde işe yarabilecek bir konu olabilir düşüncesi ile bilgi vermek istiyorum.

Basit ve yalın bir anlatım ile Google Bot‘ları web siteleri devamlı ziyaret ederek site hakkında bilgi toplar ve konu yazı ve başlıkları ile indexleme yaparlar Bazı siteler şifreli yada üyelik isteyen forum siteleridir burada siz bir konu incelemek için üye olmanız gerekiyor fakat Google Bot için buna ihtiyaç yoktur siteler bunlara izin vermek zorundadır .

Eğer izin vermezse site hakkında Google Puanlama olumsuz düşünecektir bu yüzden sitelerin mutlaka bir bot için açık kapısı vardır. işte tam burada sizde böyle siteleri ziyaret yada giriş yapabilmek için Google Bot gibi giriş yapabilir ve gezebilirsiniz. Giriş yapacağınız adres veya link adresini aşağıdaki adrese giriş yaparak Enter URL yazan yere yapıştırabilirsiniz.

http://www.avivadirectory.com/bethebot/

google bot - yahoo bot

Bunu ayrıca Site Ön İzleme olarak da düşünebilirsiniz sizi kandırmaya çalışan sahte sitelerin olup olmadığını siteye giriş yapmadan Be The Bot üzerinden sitenin ön izlemesini yaparak ne olduğu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Oldukça işe yarayacak bir araç olarak işinize yarayabilir.

Arama Tags & Etiket ;

site ön izleme , sahte site kontrol , googlebot ne işe yarar , yahoo Bot , site kontrol etme , google bot gibi getir ,sahte sitelere giriş önleme , sahte sitelere karşı önlem alma

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

web siteyi google bot ( Site Ön İzleme ) olarak ziyaret edin.! (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın