Sponsorlu Bağlantılar

Web site’ye telefon arama kodu ekleme

1.216 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, Bu konumuzda web sitenize, blog sayfanıza ekleyeceğiniz html kodu ile telefon araması nasıl yapılır? Bununla ilgili meraklı kullanıcılara ipuçları vermeye çalışacağız.

Bir hizmet veriyor ve telefon destek hattı oluşturmak için sitenize telefon numarası eklemek istiyorsunuz. O zaman size küçük bir html kodu ile telefon araması yapabileceğiniz kodları vereceğiz.

Sizde bu telefon html kodu sayesinde girdiğiniz telefon numarası ile mobil sayfalarda cep telefonlarından arayabileceğiniz gibi web browser üzerinden arama yapacaklar için ise farklı arama seçenekleri çıkacaktır.

TELEFONLA ARAMA HTML KODU

 <a href=”tel:05551234567“>Şimdi Arama</a>

Yukarıda kırmızı işaret ile yazılı olarak yere kendi telefon numaranızı yazarak yukarıda kodu sitenizin istenilen yere yerleştiriniz.

 

 

Bundan sonra sitenizde direk sizinle iletişime geçecekler için artık cep telefonu ile ulaşım sağlayabilirler. Telefonla destek veren, vermek isteyen blog ve site sahipleri bu kodlardan faydalanarak sitelerine eklemek suretiyle kullanabilirler.

Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler:

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın