Sponsorlu Bağlantılar

Swf dosyası bilgisayara nasıl indirilir?

1.770 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda oyun dosyası olan swf dosya indirme konusunda bilgisayara bu dosya bir başka siteden nasıl indirilir? Bunu bu makalemizde okuyabilirsiniz. Yazımıza başlamadan önce bu konuda yeni başlayan arkadaşlar için .swf uzantılı dosyalar nedir? Bununla alakalı kısa bir bilgi vermeye çalışacağız.

SWF DOSYASI NEDİR?

Small Web Format dosyasının baş harflerini alan bu kısaltma dosya uzantısında vektör tabanlı animasyonlar ActionScript da yazılan animasyon dosyalarıdır. Buna en iyi örneği flash oyunlarında oynan oyunları verebiliriz.

Eğer sizinde flash oyunlara ilgili duyuyorsanız ve bilgisayara bu swf uzantılı dosyaları indirmek istiyorsanız bu yazımız tam size göre olacaktır. Bu konumuzda sizlere swf dosyasını bilgisayara indirmek konusunda resimli anlatım ile nasıl indirilir? Bunu anlayacağız.

SWF DOSYASI NASIL İNDİRİLİR?

Sizinde bir oyun siteniz var yeni aldınız veya bir site kurmak istiyorsunuz, indirip bilgisayarınızda kendiniz bir siteyi kullanmadan web tarayınız da oynamak istiyorsunuz veya arşivleme amaçlı olarak bilgisayarınıza bu dosyası indirmek için ilk önce swf uzantılı dosyayı flash oyun sitesinden bulalım.

Bulduğumuz swf uzantılı flash oyunu oynamak için web tarayıcımız da açıyoruz.

Oyunu açtığımızda klavyemizde CTRL + U tuşuna basıyoruz. Bulunduğumuz sayfayı inceleyecek bir farklı sayfa açılmaktadır. Bu sayfa view-source:sayfa link adresi şeklinde açılacaktır.

Sayfanın kodları görülmektedir. Burada CTRL+F tuşuna basarak arama penceresine swf yazarak aratıyoruz ve swf uzantılı link adresini buluyoruz. Bu bulduğumuz link adresini kopyalıyoruz ve Chrome tarayıcımıza yapıştırarak açıyoruz.

Web tarayıcımızda swf dosyası oynamaya başlayacaktır. Sonra chrome şu adımları takip ederek swf dosyasını bilgisayara kayıt edeceğiz.

Araçlar > Diğer Araçlar > Sayfayı farklı kaydet…

Bilgisayarımıza Shockwave Flash Object ( swf ) uzantılı olarak bilgisayara kaydediyoruz. Bu dosyayı bilgisayara kaydettikten sonra sürükle bırak yöntemi ile tarayıcıya sürüklediğiniz de tarayıcıda bu dosyayı çalıştırabilirsiniz.

Birde swf dosyasını indirmek için video anlatımla bu dosya nasıl indirilir bunu anlatmaya çalışacağız. Böylece akıllara daha net kazınacaktır.

SWF İNDİR VİDEO ANLATIM

 

Yukarıda video izlemek suretiyle swf dosyası nasıl indirilir konusunda yardımcı olmaya çalıştık. Bununla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından tarafımıza sorularınızı gönderebilirsiniz.

Diğer tüm sorularınız bilgisayarcıya soru sor kısmından tarafımıza sorularınızı gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın