Sponsorlu Bağlantılar

Resimleri optimize ederek siteyi hızlandırma

104 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda web sitelerde resimleri optimize ederek siteyi hızlandırma işleminin nasıl yapılacağına dair bilgi vereceğiz.

Arama motorlarının dikkat ettiği kriterlerden biride sitelerin hızlı açılmasıdır. Site açılış hızı ne kadar hızlı olursa o kadar sağlıklı olacaktır.

Eğer resimler optimize edilmeden yüklenen resimler sitenizin yavaş açılmasına neden olacaktır. Siteye yüklediğiniz büyük boyutlu görseller siteyi yavaşlatacaktır. Bu nedenle görselleri optimize etmek gerekecektir.

Siteyi hızlandırmak için resimleri optimize etmek için online olarak hiçbir programa ihtiyaç duymadan tinypng.com adresinden, compressjpeg.com gibi sitelerden görsellerinizi buraya yükleyiniz ve tekrar download ederek sitenize yükleyin.

Böylece görseller sizin adınıza sıkıştırışmış olarak indirerek, sitenize yüklediğinizde görsellerin daha hızlı site açılışı sağlayabilirsiniz. Online siteler png, jpeg gibi uzantılı dosyaları kolaylıkla sıkıştırabilirsiniz.

RESİMLERİN BOYUTUNU ÖĞRENME

Resimlerin sıkıştırılmadan önceki boyutunu öğrenebilmek için görselin üzerine gelerek fare yardımı ile gelerek sağ tuş yarımı ile girdiniz boyut kısmında görebilirsiniz. Birde sıkıştırdıktan sonra kontrol ederek ne kadar sıkıştırma işlemi yapılmış öğrenebilirsiniz.

Bu yazımızda resimleri sıkıştırarak siteyi hızlandırma konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili olarak sorularınız için sayfamızın altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024-2025-2026

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın