Sponsorlu Bağlantılar

Web Siteniz Mobil Uyumlu mu ? Hemen Test edin..!

411 views
Sponsorlu Bağlantılar

Günümüzde mobil teknolojinin gelişmesi akıllı telefonların kullanım alanlarının genişlemesi ile birlikte buna paralel olarak webmaster veya site sahipleri bundan nasiplenmeye başladı. Çoğu internet kullanıcısı masaüstü bilgisayar veya dizüstü bilgisayarın dışında artık mobil telefonlardan interneti kullanması ile site yöneticileri de bunun önlemini aldı.

Hatırı sayılı kullanıcılar artık cep telefonlarından sörf yapıyorlar böylede olunca web sayfalarının, sitelerinin mobil uyumlu olması da önemli oldu Google da bunu dikkate alarak indexlemelerini buna göre yaparak mobil uyumlu siteleri ön plana çıkarmaya başladı böylede olunca makale, konuların ön sıralara çıkarak sitelerin görünürlüğü armış oldu. Peki Site Sahipleri , sitelerinin ne kadar mobil uyumlu olduğunu nasıl öğrenecek ?

https://www.google.com/webmasters/tools/mobile-friendly/” adresi üzerinden site adreslerini ve bir url’nin mobil uyumluluk testini yapabilirler.

“https://www.google.com/webmasters/tools/mobile-friendly/?url=siteadı.com

yukarıda kırmızı yazılı yere sitenizin adı yazarak tarayıcıya yapıştırarak’da kontrol edebilirsiniz. böylece kendi sitenizin kontrolünü yapabilirsiniz.

mobil uyumluluk tesi

Mobil Uyumluluk Ne işe Yarayacak ?

Mobil cihazlarla bir siteye girdiğinizde yazılar küçük ve bir birine yakın linkler çıkıyor resimler bir birine girmiş bir şekilde görünüyorsa bu site oldukça karmaşık durumdadır bu hem sizin canınızı sıkacak hemde Google canını sıkacaktır. Google canını sıkılmış olacak ki artık bundan sonra bazı kriterleri yerine getirdiğiniz de kolay erişim sağlandığında Google “Mobil Uyumlu” etiketi ile siteyi etiketliyor.

site url’si arama sonuçlarında ön planda görünmesine yardımcı olacaktır. Mobil uyumlu olması siz mobil cihaz kullanıcıları tarafından konuların okunması ve site içerisinde gezinmesi kolay olacaktır.

dikkat uyarı iconuMobil Uyumlu Response siteler , wordpress kullanıyorsanız mobil uyumlu tema satın alabilirsiniz eklentiler işe yaramıyor diyebilirim.

Arama Tags & Etiket ;

mobil uyumlu site nedir , mobil uyumluluk nedir , mobil uyumlu site ne işe yarar , mobil uyumlu nasıl olmalıdır , mobil site yapma , mobil uyumlu response nedir , mobil uyumluluk testi , web sayfa mobil uyumluluk sitesi

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın