Sponsorlu Bağlantılar

web siteniz google ara sonuçlarında yıldızlı görünsün

4.592 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda google arama yaptığınızda arama sonucunun yıldızlı şekilde nasıl görünür? yıldızlı görünsün istiyorsanız bununla ilgili olarak nasıl yapıldığına dair bilgiler aktarmaya çalışacağız. yıldızlı sonuç çıkması için ne yapılabilir kodlama bilmek gerekir mi? bununla ilgili akıllara gelen sorulara cevap vermeye çalışacağız.

Yıldızlı Arama Sonucu Nasıl Çıkar ;

Google arama sonuçlarında web sitenizin yıldızlı sonuç olarak çıkması için en kolay yol temanın uygun olmasıdır, WordPress alt yapısı kullanıyorsanız Schema Review uyumlu bir temaya sahip olmanız gerekmektedir. Bu temayı kullanıyorsanız arama sonuçlarında yıldızlı görünmesi için all in schema eklenti kurmanız gerekecektir.

https://tr.wordpress.org/plugins/all-in-one-schemaorg-rich-snippets/” adresi üzerinden bu eklenti indirip wordpress eklenti şeklinde kurabilirsiniz.

google yıldızlı sonuçlar ;

Genel olarak Google, Yahoo, Bing ve zaman zaman Facebook’un News feed’inde yıldız derecelendirmeleri, yazar fotoğrafları, görüntüleri vb. ile güzel biçimde arama sonuçlarında sayfanızın yıldızlı görünmesini sağlamaktadır.

arama sonuçları yıldızlı görünsün istiyorsanız, bu wordpress eklentisi işinizi görecektir. Hiç bir kodlama yapmadan eklenti ( plugin ) sayesinde bu işlemi yapabilirsiniz.

Diğer adıyla Rich Snippets ( zengin snippetler ) arama sonuçlarında çok fazla zengin içerik göstermek demektedir. yıldızlı arama sonuçları’da bu şekilde gösterim yapılmaktadır. Bunlar arasında Kullanıcı Oylaması, Yazar ismi, yayınlama tarihi, yazar resimleri olmak üzere 10’a yakın bilgi çıkmaktadır.

Yukarıda verdiğim wordpress eklentileri dışında diğer tavsiye edilen eklentiler GD Star Rating ve WP-PostRatings dir. Bu eklentileri wordpress teması üzerine kurarak kullanabilirsiniz.

google yıldızlı sonuçlar yukarıda verdiğimiz eklentiler ile sizde sitenize uygulayarak kullanabilirsiniz. Bu eklentiler nasıl kurulur nasıl yapılandırılır? bunu eklentinin sayfasında bulabilirsiniz.

Arama Tags & Etiket ;

google yıldızlı sonuçlar, google aramalarında yıldızlı çıkma, google kullanıcı oyu, google aramalarda oylama çıksın, google arama sonucu yıldızlı olsun, yıldızlı arama sonuçları, google yıldızlı gösterim

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

web siteniz google ara sonuçlarında yıldızlı görünsün (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın