Sponsorlu Bağlantılar

W3.ORG KAVRAMI NEDİR?

74 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda seo için önemli olan konulardan biride w3.org kavramıdır. Bizde bu konumuzda w3.org nedir? Seo için ne önemi vardır bunu bu yazımızda sizlerle paylaşacağız.

W3.ORG NEDİR?

Bu kelimenin açılımı world wide web kelimelerinin baş harflerinden oluşmaktadır. Dünya çapında ağ denilmektedir. Yani internet ortamı olarak söyleyebiliriz.

Burada W3 standartları mevcuttur. Web siteleri internette kalıcı olabilmeleri için W3 standartlarına uyması gerekmektedir. Bu standartlara ne kadar uyuluyor bunu kontrol edebilmek için aşağıda vereceğimiz link ile kontrol edilebilmektedir.

Arama motorları W3 standartlarını önemsediği için web sitesininde bu standartlara uymasını istemektedir. Siteyi tasarladığınızda “http://validator.w3.org/ adresi üzerinden bu standartlara uyulup, uyulmadığını kontrol edebilirsiniz.

Burayı açtığınızda yukarıda örnek resimde olduğu gibi sayfa açılacaktır Address kısmına sitenizin adresini yazarak “check” butonu ile siteniniz ne kadar uyumlu olup olmadığınızı kontrol edebilirsiniz. Burada oluşan hataları kontrol ederek düzenlemeyi yapabilirsiniz.

Bu nedenle w3.org kavramı seo için önemli olduğunu bir kez daha belirtikten sonra bu yazımızda w3.org nedir konusunda bilgilendirme yapmaya çalıştık. Konuyla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından tarafımız sorularınızı gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın