Sponsorlu Bağlantılar

SEM ( Search engine marketing ) nedir?

21 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda seo için önemli olan SEM nedir? Konusunda siz takipçilerimize bilgi vermeye çalışacağız.

SEARCH ENGİNE MARKETİNG NEDİR?

Bu kelimenin Türkçe kelime karşılığı olarak Arama motoru pazarlaması karşılığı gelmektedir. Bunu biraz daha açarsak ücret karşılığında sitenizi anahtar kelimelerde gösterilmesidir.

Bu iş içinde Adwords üzerinden para ödemesi yapılarak anahtar kelimelerin araması yapıldığında aramalarda en üst sıralarda gösterilmesidir. Arama motoruna spor ayakkabı yazdığınızda ücretli bağlantılar en üst sıralarda görünmektedir. Bunun için ödeyeceğiniz ücretler, rekabete göre Adwords üzerinden ücret ödenerek yapılan çalışmaya SEM yani {Search Engine Marketing } adı verilmektedir.

Dış seo çalışmalarında dışarından sitenize anahtar kelime kullanılarak bağlantı alınmaktadır. Bu anahtar kelimeler rekabet gücüne göre aramalarda görünmeyebilirsiniz. Arama motoruna spor ayakkabı yazdığınızda aramalarda görünmeyeceksiniz dış seo çalışmasının yetersiz kaldığı yerde ücret ödemek suretiyle spor ayakkabı yazdığınız da “reklam” başlığı altında arama sonuçlarınızda görüneceksiniz. Buda sitenize geri dönüşleri artıracak, ürün satışlarınız veya sitenize yorum yapanlar çoğalacaktır.

Bu nedenle SEM yani ücret ödemek suretiyle sitenizin tanıtımızı yapabilir geri dönüşleri artıra bilirsiniz.

TAVSİYE YAZI; SEO ÇALIŞMALARI

Bu konumuzda SEM ne demek konusunda seo açısından önemini vurguladık ve nedir sorularına cevaplar vermeye çalıştık. Bu konuyla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından tarafımıza sorularınızı gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın