Sponsorlu Bağlantılar

schema.org nedir?

17 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda seo çalışmaları kapsamında schema.org nedir? Bununla alakalı olarak bilgiler vermek olacaktır.

Sayfaların arama motorlarında iyileştirme adına web site sayfa biçimlendirmek için html ekleyebilecek bir kod sözcüğüdür.

Yani sitenin indexlenmesini kolaylaştırmak amaçlı olarak Google, Bing, Yahoo ve Yandex arama motorlarının bir ortak çalışmasıdır. Bunun ortak bir amacı olarak kullanılan ortak bir işaretleme dili ile tüm arama motorlarında indexlemeyi sağlamaktadır.

Bu işaretleme dili doğru bir şekilde kullanıldığında arama motorları sayfanın içeriğini saha iyi anlamaya çalışacaktır. Kısaca schema.org olarak web sitenizin, sayfalarınız tüm arama motorlarında index alabilmesi için kullanılan bir veri işaretleme dili olarak adlandırabiliriz. Bu nedenle schema.org seo açısından oldukça önemlidir.

Bunun için diğer konularımızda schema.org nasıl kullanılır? Bununla alakalı olarak yazımızı okuyarak bilgilendirmeye sahip olabilirsiniz.

SCHEMA.ORG NASIL KULLANILIR?

Eğer website alt yapınız wordpress veya Joomla gibi hazır alt yapıya sahipse “The All in One Rich Snippets” eklentisini kullanabilirsiniz. Farklı bir alt yapısı varsa o zaman microdata veri etiketleri kullanmanız gerekecektir.

Bunu test etmek için ise Google Webmaster Tools > Yapılandırılmış veri aracı üzerinden kontrol edebilirsiniz.

Bu konumuzda schema.org nedir? Konusunda bilgilendirme vermeye çalıştık. Bununla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından schema.org ne işe yarar konusunda sorunlarınızı, sorularınızı iletebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın