Sponsorlu Bağlantılar

VLC Player’de Türkçe karakter sorunu çözümü

404 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda vlc player veya diğer adıyla vlc ortam oynatıcı Türkçe karakter sorunu çözümü konusunda sizlere bilgi aktaracağız.

Benimde sıklıkla film, dizi izlediğim çoğu kullanıcının da iptv izleme için başvurduğu media oynatıcında bazen stabil olmayan sorunlar baş göstermektedir. Bunlar arasında Türkçe bozuk karakterler oluşmaktadır.

Bu hata genel olarak alt yazılı filmlerde kaynaklanmaktadır. Alt yazılarda oluşan Türkçe karakter hatası için bizde sizlere aşağıda adımlarla bu problemin nasıl çözüleceğini dair bilgi vererek sizlere anlatmaya çalışacağız.

VLC PLAYER TÜRKÇE KARAKTER SORUNU

Mobil telefonda, Bilgisayarda izlediğiniz alt yazılı filmlerde bozuk karakterleri düzeltmek için aşağıda adımları takip ederek sizde vlc player bozuk karakter sorunu çözmeye çalışacağız.

Bu kısımda varsayılan kodlama olarak “Varsayılan ( Windows-1254 )” olarak ayarlayın ve kaydet butonu ile değişen ayarı kaydedin.

TAVSİYE VİDEO;

Böylece vlc mobil türkçe karakter sorunu çözümü sağlamış oluyoruz. Vlc alt yazı sorunu konusunda sizlerden yaşadığınız deneyimleri sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın