Sponsorlu Bağlantılar

Android cihazlarda yetersiz alan sorunu çözüm

43 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda yetersiz alan sorunu nasıl çözülür konusunda çözüm yollarınızı vermeye çalışacağız.  2019 yılından çıkıp 2020 yılına gireceğimiz son aylarda cihazlarda oluşan bu hatalar, güncellemeler, hatalı kullanımlar nedeniyle yaşanmaktadır.

Android cihazlarda en sıklıkla görülen sorunların biri de yetersiz alan hatası olarak kullanıcıların başına sıklıkla gelmektedir. Bizde sizler için hazırladığımız bu yazımızda Android yetersiz alan hatası çözümü hakkında neler yapılabilir, neler yapılmış bunları sıralayacağız.

YETERSİZ ALAN SORUNU ANDROİD

Konumuzun başında dediğimiz gibi bazı hatalar güncellemeler veya kullanıcı hatası olarak baş göstermektedir. Fakat telefonlarda veya bilgisayarlarda yetersiz alan problemi cihazınızın depolama alanı ile doğrudan ilişkilidir.

Telefon üreticileri cihazları üretirken belirli kapasite alanlarına göre üreterek bunları da bu şekilde ücretlendirmektedir. Mesela 64 GB, 128 GB veya 256 GB alanları gibi kapasite alanlarına göre fiyat aralıklarına göre ayarlamaktadır.

Sizin aldığınız cihazda düşük depolama alanı sahipseniz. Telefona yüklediğiniz uygulamalar veya fotoğraf, video veya diğer belgeler nedeniyle cihazınızda bu alan zamanla dolacaktır. Telefonun dahili alanı dolduğunda karşınıza yetersiz depolama alanı sorunu boy gösterecektir. Peki bunun için önlem olarak neler yapılabilir?

ANDROİD YETERSİZ ALAN SORUNU ÇÖZÜMÜ

Bunun için sizin de bazı önlemler almanız gerekecektir. Asıl konumuz Android cihazlarda bu sorun görünse de İOS cihazlarda, bilgisayarda da yaşanabilmektedir.

  • Telefonun Dahili hafızası dolu olarak görünüyorsa harici SD kart satın alarak telefonda çektiğiniz fotoğrafları buraya kayıt edebilirsiniz.
  • Cihazda yeterli alan yok sorunu için Fotoğraflar uygulaması üzerinden SD kart hafızası olarak kaydetme yerini ayarlayınız.
  • Telefonun hafızasında önceden kaydettiğiniz resimleri, videoları harici karta taşıyarak depolama alanında yer açınız.
  • Telefona yükleyeceğiniz uygulamaları kart üzerinden yükleme işlemini yaparak buradan çalıştırabilirsiniz.

Yukarıda verdiğimiz ipuçlarında sadece resim, video, uygulama yükleme yerlerini ve telefonun dâhili hafızasından SD karta taşıyarak yer açmanız konusunda “yetersiz alan yok” sorunu çözümünden bahsettik.

Son olarak Android cihazlarda önbellek temizleme uygulamaları ile telefonda çalışan uygulamalar ve bunların bıraktığı cache bellek kalıntıları yer tutacağı için bu bellekleri temizlemek gerekecektir. Bunun için bu cihazınıza böyle bir uygulama indirerek telefonunuzu temizleyebilirsiniz.

TAVSİYE VİDEO;

Bu konumuzda Android yetersiz alan yok sorunu nasıl çözülür konusunda neler yapılır, nasıl yapılır konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle sorunlarınızı paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın