Sponsorlu Bağlantılar

Makro Virüsü Nedir? Nerelerden Bulaşır?

1.085 views
Sponsorlu Bağlantılar

Makro içeren çeşitli program yada uygulamalarca oluşturulmuş Virüs Çeşitleridir.  Mirosoft Office Programlarınca hazırlanmış Excel,power point,Word gibi Dosyaları etkilerler. Bu programlar tüm programlar arasında yayılabilirler. Ağlarda Yayılma imkanı sağladığı için tehlike virüslerdir. Binlerde Makro virüsler bulunmaktadır. Relax – Melissa gibi örnekler verilebilir. Çoğalma üreme şekli solucan ( Worm ) Virüslere benzemektedir.

word dosyaları, excel dosyaları veya powerpoint ile hazırlanmış dosyalara belgelere bulaşan bu virüs türü, bu dosya uzantıları her defasında açıldığında aktif hale gelir çalışmaya başlar ve sistem dosyalarına zarar vermeye başlar. Fakat Microsoft office yazılımcıları yeni gelen güncellemeler değiştirilen özellikler ve arka planda çalışan ara kapılardaki güvenlikleri kapatarak bu virüslerin günümüzde özelliği kaybetmesini sağlamışlardır. 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın