Sponsorlu Bağlantılar

Metaarama.com yönlendirme sayfasını nasıl kaldırılır?

529 views
Sponsorlu Bağlantılar

Metaaramasayfa.com yönledirme sayfası bilgisayarınıza internet’den indirdiğiniz bedeva yani Free Programlar aracılığı ile bulaşırlar , bilgisayara bulaşmasıyla sizin internet tarayıcınızın anasayfasını ve kısayolu değiştirerek her kullandığınızda  sizin web adresinizi metaaramasayfa.com olarak yönlendirilir yani bu sayfayı kullanmanıza zorlarlar.

Yönlendirme sayfası nasıl kaldırılır ?

 

İlk önce Bilgisayarımıza AdwCleaner  programını “http://www.gezginler.net/indir/adwcleaner.html” adresi üzerinden  indiriyoruz. Bu programı Bilgisayarımıza kuruyoruz .

adwcleaner scanner virus

 

AdwCleaner programı bilgisayarımıza kurduk dan sonra Tüm çalışan programları kapatıyoruz ve SCAN düğmesine basarak  bilgisayarımızı taratıyoruz.

adwcleaner scanner

 

Bilgisayarımızı AdwClenar ile tarattıkdan sonra zararlı girdileri göreceksiniz metaarama.com ile ilgili girdileri işaretleyerek bunları Clean ile temizliyoruz. Bu girdileri sildik de sonra bilgisayarımızı resetliyoruz yani yeniden başlatıyoruz.

 

Bilgisayarımızı yeniden başlattık dan sonra Masaüstünde bulunan Web Tarayıcılarımızın Özellikler Bölümüne tek tek girerek Hedef uzantısındaki “http://www.metaarama.com  uzantısını siliyoruz.

Resimdeki işaretlenmiş gözüken uzantıyı yani “http://www.metaarama.com  siliyoruz. HEDEF   uzantımızı “C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe  aynen bu şekilde olacaktır. Hedef Uzantıyı değiştirdik den sonra  Tarayıcılarımızın Anasayfalarını google.com olarak değiştirebiliriz yada istediğimiz bir sayfaya ayarlayabiliriz. Böylelikle bu sayfadan kurtulmuş olursunuz.

NOT :

Diğer Bir Şekilde Temizlemek için Registry kayıtları ile ilgi temizliktir. Bunun için aramasayfam.com için hazırladığım  Video izleyerek metaarama.com için aynen uyarlama yapabiliriz..

Arama Tags & Etiket;

metaarama kaldırma, metaarama silme , metaarama virüs, metaarama nasıl silinir, metaarama kurtulma, metaarama chrome , metaarama nasıl temizlenir

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın