Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10 kapat dediğimde kapanmıyor hatası

2.133 views
Sponsorlu Bağlantılar

Kim : Levent

Soru Gönder : Merhaba Adem Abi , ben laptop’da yeni Windows 10 işletim sistemi yükledim , normal olarak bilgisayarımı kapat ( power ) düğmesine bas dediğim’de bilgisayarımın ekranı kararıyor ama bilgisayarım kapanmıyor bunun nedeni nedir nasıl çözüm buluruz .?

Cevap : Merhaba Levent Bey , soru gönder butonu kullandığınız için teşekkürler sorunuzun cevabını mail olarak geri gönderildiğini ve soruyu buradan diğer ziyaretçilere paylaşıldığını hatırlatarak sorunuzun cevabına geçelim.

Windows 10 Kapanma Sorunu ;

Bu tür sorun genellikle Ekran Kartı’ndan kaynaklanmaktadır.  Windows 8  işletim sistemlerinde aynı sorunlar ile karşılaşıldığı için Ekran Kartınızın Son sürümünü indirip bilgisayarınıza kurarak bu sorunu çözebilirsiniz.

Ekran Kartı Marka ve Modelini Bulmak için buradan öğrenebilirsiniz. Ekran kartınızın modeline göre resmi web sitesinden Windows 10 işletim sistemine göre son güncel sürücüleri bularak kurulumu gerçekleştirin ve bilgisayarı yeniden başlattığınızda sorun büyük bir olasılıkla çözümmüş olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın