Sponsorlu Bağlantılar

[ Video ] Bilgisayarımıza Linux Ubuntu Nasıl Yüklenir?

376 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar bu konumuzda Bilgisayarımıza alternatif işletim sistemi ücretsiz olarak yayınlanan açık kaynaklı en çok kullanılan masaüstü işletim sistemidir. Linux tarafından özgür bir yazılım olup Güney Afrikalı Mark Shuttleworth tarafından ait olarak geliştirilektedir.

Şimdi Bu ücretsiz ve alternatif olan Ubuntu bilgisayarımıza nasıl yükleyebiliriz ?

Bunun için Ubuntu “http://ftp.linux.org.tr/ubuntu-releases/13.10/ubuntu-13.10-desktop-amd64.iso”  İso Dosyasını bilgisayarımıza indirip Dvd üzerine yakmamız yada Usb Belleğe yakmanız gerekir , daha Sonra Bilgisayarımızı Cd üzerinden yada Usb ile başlayacak şekilde Boot etmemiz gerekmektesiniz .

İso Dosyası Nasıl Yakılır buradan inceleye bilirsiniz  , Usb Bellek üzerinden Nasıl İşletim Sistemi kurulur konu hakkında buradan bilgi sahibi olabilirsiniz. ubuntu gereksimlerini “https://wiki.ubuntu.com/DesktopExperienceTeam/UnityHardwareRequirements” adresinden alabilirsiniz.

Ubuntu Nasıl Kurulur Video anlatım ;

 ubuntu kurulumu nasıl yapılır? yukarıda video anlatımla sizlere bilgi vermeye çalıştık, ubuntu  kurulum yaparak denemeleri yapabilirsiniz. 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın