Sponsorlu Bağlantılar

[ Video ] Acronis Secure Zone Nasıl Oluşturulur?

737 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar Bu Konumuzda Acronis Secure Zone Konusu üzerinde duracağız . Bilgisayarımıza Acronis Programını kurduk dan sonra Acronis True İmage ile Nasıl Yedekleme alındığını daha önceki konularımızda anlatmıştık. Bu Konumuzda ise Acronis Secure Zone oluşturmayı anlatacağız.

Acronis Secure Zone Nedir ?

ilk önce Acronis Secure Zone nedir bununla ilgili olarak bilgilendirme yapmak istiyorum. Acronis ile imaj almak için CD ile Boot yarak yedek alabileceğimiz gibi Cd üzerinden ise restore edebiliriz bunun yanında Bilgisayarımızı tekrar eski yedeğine geri alabilmek için programı kullana biliriz. Birde Cd’nin olmadığını yada Windows işletim sisteminin açılmadığını düşünün peki o zaman geri yükleme ( Restore ) nasıl yapılacak ? İşte Burada Mantık Yeni Nesil bilgisayarlarda olduğu gibi açılışta kurtarma konsolu için ( Restore ) edebileceğiniz uygulamalar gibi sizde bilgisayarınıza kurduğunuz Acronis Zone ile Bilgisayarınızı Açılışta F11 tuşu ile boot ederek Bilgisayarınızın daha önce den aldığınız Acronis Yedeği ile geri dönebilirsiniz.

Yani kısaca Özetlersek Acronis Secure Zone ile Bir kurtarma Konsolu oluşturmuş oluyorsunuz. Buraya kadar Acronis Secure Zone hakkında basit olarak şekilde bilgilendirme yaptık dan sonra Acronis Secure Zone Nasıl Yapılır ? bunun hakkında bilgi verelim.

Sizler için Hazırladığım Video ile  Acronis Secure Zone nasıl oluşturulur bunun hakkında bilgi vermiş olacağım.

 

Acronis Secure Zone Password Nedir ?

Oluşturacağınız Bir Parola ile Acronis Secure Zone kullanımı kısıtlayarak yetkisiz erişimi engellemiş olacaksınız. Vereceğiniz Parola ile Yedekleme , Restore gibi veya kurtarma alanı ( Secure Zone ) ile erişim sınırlaması yapabileceksiniz.

Acronis Secure Zone Password Nasıl Oluşturulur ? 

* Choose  Seçeneğini Giriyoruz.

* Enter the Password  Yeni şifrenizi giriniz.

* Confirm the password ile şifreyi tekrarlayınız.

* Ok

Acronis Secure Zone Paswword Kaldırma ;

Choose – Do not Use  ile kaldırabilirsiniz.

 

 Acronis True İmage ile Nasıl Yedekleme ve Geri Yükleme Yapılır

acronis secure zone oluşturma yukarıda sizlere video ile anlatmaya çalıştık umarım bu konuda siz takipçilere faydalı olmuşuzdur. aklınıza takılan soruları yorumlar bölümünden veya soru & cevap kısmından tarafımıza bildirebilirsiniz. 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın