Sponsorlu Bağlantılar

[ Çözüldü ] vebasearch.com sayfasını kaldırma

654 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımızın Tarayıcılarını etkileyen bu tarayıcı gasbı vebasearch.com  AdwCleaner programı ile kaldıracağız . Bu işleme başlamadan önce biraz kısa bilgi vermek istiyorum. vebasearch.com  ve buna benzer arama motorları bilgisayarımıza yüklediğimiz deneme yada ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşarak tarayıcıları etkiler ve sizi vebasearch.com  ve buna benzer sayfalara yönlendirirler. şimdi Gelelim vebasearch.com  arama motorunu nasıl kaldırırız.

Bunun için iki farklı yol ile kaldıracağız . Manüel ve program yükleyerek kaldıracağız.  Aşağıdaki Adımlar size yardımcı olacaktır.

1-ADIM ; 

Bilgisayarımızın Registry Kayıtlarını temizleyeceğiz bununla alakalı olarak daha önceden hazırladığım aramasayfam için olan video izleyerek aynen vebasearch.com sayfası içinde uyarlayacağız. Uygulama metot aynıdır sadece sizin yapacağınız aramasayfam yerine vebasearch.com yazarak el ile düzeltmek olacaktır.

 

2-ADIM ; 

Konu başında dediğimiz gibi bilgisayarımızdaki zararlı kodları temizlemek için AdwCleaner Programı ile temizlik yapalım. Bu programı indirdik den sonra Bilgisayarımızı taratma işlemi yapalım.

 AdwCleaner Programı Nasıl Kulalnılır ; 

Bu program ile taratma işlemi yaptık dan sonra Bilgisayarınız yeniden başlayacaktır. Daha sonra bilgisayar da silinen girdileri sizlere rapor olarak verecektir.

adw

Bilgisayarımızda yüklü tarayıcıların Özellikler bölümüne teker teker gireceğiz . Bunu teker teker tüm tarayıcılarımıza uygulayalım.

rapid-seacher sitesini kaldırma

 

Yukarıda örnek resimde olduğu gibi hedef bölümünde http://vebasearch. com uzantısını tüm tarayıcılardan kaldırıyoruz . Son olarak Tarayıcımızın Ana Sayfalarını Google yada bir başka siteye ayarlayalım.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın