Sponsorlu Bağlantılar

vcard birleştirme nasıl yapılır?

601 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda iki farklı vcard nasıl birleştirilir bununla ilgili sorulara cevaplar vermeye çalışacağız. Bu anlatıma başlamadan önce vcard nedir bununla ilgili kısa ön bilgiler verdikten sonra vcard birleştirme işlemini sizlerle paylaşacağız.

VCARD NEDİR?

Elektronik bir kartvizit dosya biçimidir. Telefon hafızasında telefon numaraları, ad ve soyad ve bununla ilgili olarak kayıt edilen notlar bu kart şeklinde cihaza kayıt edilir. Bu posta adreslerinde olduğu gibi akıllı telefonlarda da kullanılmaktadır.

Vcard dosya uzantısı .vcf şeklinde kayıt edilmektedir. Bizde daha önceki konularımızda android telefon numaralarını dışa ver, içe aktar konusunda telefon numaralarını *.vcf şeklinde dışa aktardıktan sonra tekrar bu kart üzerinden içe aktarmayı sizlere anlatmıştık.

Birden fazla vcard’ı tek dosya biçime çevirmek, iki vcardı birleştirmek için bu işlemin nasıl yapılır tarafını sizlere anlatmaya başlayarak konumuza devam edelim.

VCARD BİRLEŞTİRME

Telefon rehberini kayıt ettiğiniz ve numara, adres, isim, e-posta, notların olduğu bu kart türünü tek bir vcard’a dönüştürmek için aşağıdaki vereceğimiz adımlarla kolaylıkla birleştiriniz.

  • Masaüstü bir klasör açınız.
  • Bu klasör içine tüm vcard dosyalarını atınız.
  • Bu klasörün içinden tekrar çıkıyoruz.
  • Fare ile bu klasörün üzerine gelerek SHİFT tuşuna basılı tutarak farenin sağ tuşuna basıyoruz.
  • Bulunduğunu klasörün özellikler kısmında “Komut penceresini burada aç” göreceksiniz. Bu dosyayı çalıştırınız.

  • Bu dos penceresine şu komutu yazınız “copy *.vcf rehber.vcf” tırnak işaretlerini kullanmadan yazın ve enter tuşuna basınız.

Burada bu komut şunu ifade etmektedir. copyala *.vcf  * dosya ismini ifade etmektedir ismi ne olursa olsun uzantısı .vcf olarak dosyaları rehber.vcf olarak kayıt et dediğiniz de klasörün içinde ne kadar .vcf uzantılı dosya varsa bunu rehber.vcf dosyası olarak kayıt edecektir.

mevcut vcard birleştirme işlemini kayıt ettikten sonra telefona yükleyebilir ve kullanabilirsiniz.  Bu konumuzda vcard birleştirme işlemi nasıl yapılır konusunda bilgi vermeye çalıştık. Bu konuyla alakalı olarak sorularınız için yorumlar kısmından veya diğer tüm sorularınız için soru & cevap sayfamızdan tarafımıza sorularını gönderebilirsiniz.

İLGİLİ ARAMALAR

  • vcard birleştirme
  • vcard nasl birleştirilir
  • iki vcard nasıl birleşir
  • vcard dosyasını birleştrme
Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın