Sponsorlu Bağlantılar

Usb device over current status detected hatası ve çözüm

975 views
Sponsorlu Bağlantılar

Usb device over current status detected hatası veriyor ve bilgisayarınız bu hata nedeni yeniden başlıyor olacaktır. Genelde bu Usb device over current status detected sorunu usb kısa devre yapmış olmasından kaynaklı olacaktır.

Over Current kelimesi akım kelimesi anlamına geldiği için sistem içerisinde bir akım kaçağı olacağı için bilgisayar , anakart kısa devre yapabilir.

Usb device over current status detected nasıl çözülür?

Bunun için yapmanız gereken ilk akla gelen şey , kasa içerisini açın ve ön panel’deki usb bağlantı kablolarını sökün ve anakart üzerine kadar o kabloları takip ederek anakart ile giriş slotlarını veya usb kablosu içerisine bir bakın temas eden kısa devreye neden veren bir cisim olabilir bunu kontrol ediniz.

Diğer usb bağlantı kabloları ile birbirleri ile kontrol ediniz bir bağlantı hatası veya temas eden kobukluk olabilir gerekirse tek kablo ile tek tek deneyin.

Kablolar ters takılmış olabilir , diğer kablolar ile kıyaslayarak yeniden takarak deneyiniz.

Eğer bunlardan dolayı olmadığına kanaat getirdiğiniz’de power supy ( güç kaynağı ) fazla güç tüketimi için dengesiz akım yollayabilir o yüzden güç kaynağını değiştirme seçeneği gündeme gelecektir.

“USB device over current status detected, system will shut down after 15 seconds” bu hatanın türkçe açılımı ‘Mevcut durum üzerinden USB aygıtı algılandığında, sistem kapanacaktır sonra 15 saniye’ 

Usb kablolarının düz takıldığından emin olunuz. bununla birlikte bios ayarlarından usb ayarlarını kapatabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın