Sponsorlu Bağlantılar

Ülke Bazında Site’ye Ziyaretçi Engelleme

156 views
Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceki konularımız’da ip adresi bazında web sayfa , sitelere girişlerin nasıl engellendiğini anlatmıştık. Bu genel’de yönlendirme siteleri olan seo siteleri veya alış veriş siteleri tarafından siteye kişi sayısı olarak fazla 50 kişi ile ziyaret ediliyor bununla birlikte çıkma oranı hemen olduğu için site seo değerini düşürdüğü için zararlı olmaktadır.

Bu konumuz’da siteye bireysel olarak gelen ziyaretçilerin ip adresleri değil’de Ülke bazında siteye gelen ziyaretçiler nasıl engellenir , block’lanır bunun hakkında bilgi vereceğim.

Yine htaccess dosyasını kullanarak engelleme yapacağız . Ülke ip adresi engellemek için bir başka site üzerinden yardım olacağız. ‘http://incredibill.me/htaccess-block-country-ips‘ adresini kullanarak engelleyeceğimiz ülke seçerek bir kod oluşturacağız.

ülke bazlı ip engelleme

Burada Hangi ülke’den ip adreslerini engelleyecek iseniz o ülkeyi seçiyorsunuz ve Generate .htaccess code yazan yeşil butonu kullanıyoruz ve oluşturduğumuz bu kodları .htaccess dosyası içine yapıştırıyoruz ve kayıt ederek çıkıyoruz.

incredibill.me adresi bu iş için biçilmiş bir kaftan yalınız burada %100 çalışacak bir garantisi yok , burada sadece tek bir ülke seçiniz , Türkiye seçtiğinizde veya Amerika seçtiğimizde sınır ülkeler ile ip adresleri karışabileceğini söylemektedirler.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın