Sponsorlu Bağlantılar

ubl dosyası nasıl açılır

572 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda .ubl dosyası açma konusunda sizlere gereken desteği vermeye çalışacağız. Bu konumuza başlamadan önce .ubl dosyası hakkında kısa önbilgi verdikten sonra .ubl dosyasını açmak alakalı konu anlatımına geçeceğiz.

UBL DOSYASI NEDİR?

Evrensel iş dili İngilizcesi ile Universal Business Language kelimelerinin başharflerini oluşturan kelimlerdir. Peki nedir anlamı ne hemen bunun açıklamasına geçelim.

Elektronik ortamlar için geliştirilmiş iş dökümanlarıdır. Yani e-fatura belgelerinde de kullanılan belgelerdir. insanların yaptığı hataları en düşük seviyeye getirmek amaçlı olarak düzenlenmiş belge türüdür.

E-Faturalarda sıklıkla karşımıza çıkan .ubl dosyası bilgisayara genelde entegratör yazılımından indireceğiniz belge türüyle veya xml dosyası türüyle indirebilirsiniz.

Bu indirilen .ubl dosyasını açmak için hangi programa, yazılıma ihtiyaç duyulur, hangi program ile nasıl açılır?

UBL DOSYASI NASIL AÇILIR?

Bilgisayara indirilen ubl dosyası okuyabilmek için indirdiğiniz dosyayı kullandığınız, e-fatura ödülü tarafından sisteme yüklemek suretiyle okunur hale gelmektedir.

Bunun dışında dosya üzerine gelerek “Birlikte Aç” ile word, txt veya tarayıcı ile açtığınız da html kod görünümü olacağı için okunmayacaktır.

.ubl dosya açma ile ilgili olarak iş belgeleri kullanılan fatura modülüne yüklemek suretiyle açabilirsiniz. Bunun için ayrıca herhangi bir görüntüleme yazılımı iş görmemektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın