Sponsorlu Bağlantılar

İnternet’den Yaptığınız Satışlar Ticaret Kapsamına Giriyor mu?

437 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar bu konumuzda İnternet üzerinden yaptığınız veya yapacağınız ticaretlerde genelde satış işlemlerinde bu ikinci el malzeme olabilir , araç satıcı , ürün satıcı veya ev’de hazırladığınız pasta , kurabiye veya el işlerini İnternet üzerinden satmayı düşüne bilirsiniz.

Genel’de sahibinden.com , gittigidiyor.com veya sanalpazar gibi alış veriş sitelerinde satmayı düşünebilirsiniz. Ama akıllara gelen sorular olabilir.

Acaba ben evde yaptığımız ürünleri internet’den satarsam bu fatura kesmek zorunda mıyım veya elinde mevcut olan ikinci el ürünleri satarsam bunlara fatura kesme zorunluluğu var mı gibi buna benzer sorular gelebilir.

Bu tür akıllara gelen sorulara cevap vermek için maliye’nin hazırladığı bir siteyi tanıtmak istiyorum. bu sitenin ismi “http://www.egirisimci.gov.tr/”   

Bu site’de aklınıza takılan soruların cevabını buradan bulabileceksiniz. Yapacağınız iş , Ticaret kapsamına mı yoksa hobi kapsamına mı giriyor bunun cevabını size yöneltilecek sorulara cevap vererek bulabilirsiniz.

ticaret hobi test

 

burada size bir ön uyar yaparak test başlayabilirsiniz. Burada size en yakın ve doğru cevapları vererek size ön bilgi verecektir. tam bir bilgi almak için Özelge talep edebilirsiniz.

internet satış

 

Bende söyle bir kendine göre bir test girişiminde bulundum mesela , evimde ikinci el bir modem olduğunu düşündüm ve bunu bir aracı site kullanarak satış yapmak istiyorum acaba bu satış vergilendirilir mi , yoksa vergilendirilmez mi bunu öğrenmek için test başladım. Sizde internet üzerinden satış düşünüyor iseniz buradan fikir alabilirsiniz.

Özelge Nedir ;

6/01/2010 tarihinde uygulamaya konulan özelge sistemi ile mükellefe kısa zamanda doğru ve net cevap vermek, muhatabın teke indirilmesi, başvuruların ve cevapların bir standarda kavuşturulması, internetten yayın yoluyla şeffaflık sağlamak, mükellefin uyum maliyetini azaltmak, idarenin iş yükünü hafifletmek, bürokrasi ve kırtasiyeciliği azaltarak kaynakların verimli kullanılmasını sağlamak amaçlanmaktadır.

Burada ayrıca tanıtım videolarını , soru ve önerileri , şikayetlerinizi ayrıca belirtebilirsiniz.

Arama Tags & Etiket ;

internetten satışta fatura kesmek zorunda mıyım , internetten satış vergi verilir mi ? , internetten satışta kaç tl vergi verilir , internet satış fatura , internetten satış yapmak için vergi , internetten satış yapmak yasal mı , internetten satış yapmak istiyorum , internet satışı için şirket kurmak

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın