Sponsorlu Bağlantılar

Twitter kendi kendine RT yapıyor?

594 views
Sponsorlu Bağlantılar

Micro blog platformu olan ve 140 karakter ile sınırlı olan Twitter oldukça popüler bir sosyal ağdır. Bu ağ üzerinden binlerce takipçiniz olabilir veya sizde takip edebilirsiniz. Böyle durumlarda bunu kötü istismar edecek kullanıcılarda çıkacaktır. Twitter beğeni kasma , Twitter takipçi satın alma gibi program veya uygulamalara izin verdiğiniz de ve kullandığınızda sizi bu duruma alet edecek art niyetli kişilerin tuzağına düşmüş olursunuz.

Konu içerisinde değindiğim gibi sizi takip edenlerden kimin bıraktığını yani unfollow ettiklerini öğrenmek için programlara kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yaptığınızda sizin iradeniz dışında başkalarının paylaşımlarını otomatik olarak beğene bilir veya rt ( retweet ) edebilirsiniz.

Bunun istemeyerek yapmanızın başlıca sebebi twitter hesabınızda izin verdiğiniz takipçi kasma , otomatik beğeni , otomatik retweet gibi programlardır:

Peki kendi kendine retweet yapıyorsa hesabınız bundan nasıl kurtulursunuz bu sorunu nasıl çözersiniz ? şimdi bununla ilgili olarak çözüm yolunu sunalım.

Twitter > Ayarlar > Uygulamalar  bu adımları izlediğinizde Twitteri kullanmak için izin verdiğiniz uygulama ve programları burada göreceksiniz. Mesela bunlar Facebook , Swarm , Foursquare , Vine , İntagram gibi uygulamalardır Bunlar arasında unfollow edenleri görme , benim kimler takip etmeyi bırakmış veya beğeni kasma gibi programları da bir arada göreceksiniz.

twitter ayarlar uygulamalar

 

yukarıda benim twitter hesabını kullandığım uygulamalar var bunlardan bilmediğiniz veya hepsini Erişimi Kaldır seçeneği ile kaldırın. Böylece kendi kendine rt yapan korsan programları kaldırmış olacaksınız. Fakat bunu yaptıkdan sonra hemen twitter şifrenizi değiştirin. Böylece Twitter rt sorunu çözülmüş olacaktır.

Arama Tags & Etiket ;

twitter unfollow , twitter rt , twitter retweet , rt sorunu , rt virüs , retweet sorunu nasıl çözülür , otomatik retweet yapıyor , kendi kendine rt yapıyor , twitter sorunu nasıl çözülür

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın