Sponsorlu Bağlantılar

Twitter çoğu ülkede orijinal sms hizmetini iptal ediyor

62 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda Twitter’nın bir hizmeti olan sms hizmetini çoğu ülkelerde kapattığına dair bilgiler vereceğiz.

Geçen hafta Twitter, yeni Tweetler içeren sms mesaj alma yeteneğini iptal ettiğini duyurdu. Bu özellik uygulama üzerinden veya web sitesi üzerinden erişilen Twitter kullanıcıları için kullanışlı bir özellikti. Tweet okumak için sms kullananların sayısı oldukça fazlaydı.

Bununla birlikte sorunları beraberinde getirmişti. Mesaj boyutları 140 karakterlik sınırı kısa mesaj boyutuna göre ayarlanmış ve bu özellik sms üzerinden yeni tweet göndermek ve almak üzerine göre amaçlanmıştı.

Hackerler nedeniyle güvenlik sorunu yaşayan Twitter, telefon numarası üzerinden erişim sağlayarak tweet almak için sms özelliğine kullanabildiler. Bu nedenle sms üzerinden tweet alma ve gönderme özelliğini iptal etti.

TAVSİYE YAZI; instagram profiline twitter linki ekleme

Twitter çalışanı tarafından bu yeni güncelleme ile kullanıcıların hesaplarını güvende tutmak amaçlı olarak böyle bir yola başvurulduğunu belirtildi. Birkaç ülke dışında sms özelliği iptal ettik diyerek belirtildi.

Bundan böyle artık Twitter üzerinden sms ile tweet alma ve gönderme özelliği tamamen iptal edilmiş oldu.

Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler: , ,

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın