Sponsorlu Bağlantılar

twitter bu hesap askıya alındı geriye alınır mı?

672 views
Sponsorlu Bağlantılar

Geçen günlerde benimde başımdan geçen bir olaydan sonra şikayet ettiğim kişinin hesabı “bu hesap askıya alındı”  ile ilgili yaşanmıştı. Benim şahsıma ait, kişisel bilgilerimi, telefon numaramı twitter üzerinden dağıtarak kişisel haklarımı zedelediği için şikayet etmiştim, ardından bu hesabı kontrol ettiğim de bu kullanıcının hesabı “bu hesap askıya alındı” şeklinde bir uyarı mesajı ile hesabı askıda duruyor.

Twitter’de hesaba askıya alınan hesaplar genel’de bir başkasının kişisel bilgilerini paylaşan ve şikayet edilen hesaplar olarak geçmektedir. Ayrıca Twitter kuralları eğer ihlal ediliyorsa bu hesaplar askıya alınan bilmektedir. askıya alınan hesabı kaldırmak için neler yapılmalıdır? askıdaki hesap nasıl geriye alınır? bununla ilgili sizlere biraz bilgi vermek istiyorum.

Askıya alınan hesap nasıl geri alınır?

askıda hesabı kurtarmak için topluluk kurallarını ihlal ettiğiniz paylaşımları temizleyiniz, siliniz. Hesap kilitlendi ise paylaşımları kontrol ediniz ve virüs içeriği barındırıyorsa bunları gözden geçirerek silin, twitter virüsü varsa bunun temizliğini yaparak askıya alınması nedeniyle buna karşı itiraz ederek bir form doldurarak geri bildirimde bulunun.

https://support.twitter.com/forms/general?subtopic=suspended” adresi üzerinden kilitli hesabınız, askıya alınan hesabınız için bir itiraz dilekçesi ise geri bildirimde bulunalım. Bunun Twitter üyeliğiniz ile giriş yapınız. ( this account has been suspended )

 

 

ettiğiniz itirazda bir haklı dayanaklarınız varsa “hesabım askıya alındı” şıkkı ile açıklama kısmına kibar bir dil ile sorunun açıklama bölümüne yazınız. ardından kullanıcı bilgilerini twitter kayıtlı veya bir başka e-posta adresini isteğe bağlı olarak telefon numaranızı yazarak forumu Twitter gönderin. Böylece haklı nedenler ile hesabınızın askıya alındığını düşünüyorsanız hesabı kurtarma şansınız vardır. 

Bu yüzden olumsuzluklar ile karşı karşıya gelmeyi istemiyorsanız Twitter kurallarını göz önüne alarak paylaşımlarınıza dikkat ediniz kişilerin haklarına zarar gelmeyecek şekilde, ihlal etmeyecek, onurlarını kırmayacak bir şekilde paylaşımlarınıza dikkat ediniz. 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın