Sponsorlu Bağlantılar

system32/osk.exe sorunu nasıl çözülür?

1.853 views
Sponsorlu Bağlantılar

Sizlerden gelen sorunlardan biri de “file://c:/windows/system32/osk.exe” sürekli bu hatayı alıyorum, bu sorun nasıl çözülür? bununla ilgili sorunun çözümü bize iletilmiştir.  osk.exe sorunu çözümü nasıl olur? Bizde elimizden geldiği kadarıyla sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.

OSK.EXE Hatası Nasıl Çözülür?

ilk önce oks.exe komutu nedir? bunu hemen açıklamaya çalışalım, oks.exe komut zincirinin bir parçasıdır yani win+r tuşlarını kullanıp çalıştır penceresine osk.exe komutunu yazdığımız da ekran klavyesi açılacaktır. Ekran klavyesi ile bazı durumlarda oldukça işinize yarayacak bir Windows özelliği olarak söyleyebilirim.

oks.exe sorunu ise bu klavyenin olup olmadığı yerde karşınıza çıkmasıdır. Bu sorun zarar görmüş Windows dosyalarından veya bozuk kayıt defteri yüzünden olabileceği gibi bilgisayara bulaşmış herhangi bir virüs nedeniyle de oks.exe hatası alınabilmektedir. Şimdi bu sorunu gidermek, bu hatayı çözmek için nasıl bir yol izleyebiliriz.

system32/osk.exe sorunu devamlı karşınıza çıkıyor ve devamlı ekran açılıyorsa ilk önce bilgisayara bir virüs taraması yapmanız gerekecektir. Bilgisayara lisanslı bir virüs yazılımı yükleyin ve derin bir tarama yaparak bilgisayarda zararlı yazılımları kontrol ediniz ve siliniz. Ayrıca bilgisayarda zararlı kod ve yazılımlar için ComboFix yazılımı ile bilgisayarı kontrol ediniz ve kötü yazılımları temizlemeyi deneyin. 

osk.exe sorunu için sürücülerin güncel olup olmadığını kontrol edeceğiz, win+r çalıştır ile çalıştır penceresini açıyoruz ve “devmgmt.msc” komutunu yazalım ve aygıt yöneticisi çalıştıralım. Aygıt yöneticisinde “Sarı Ünlem” olan sürücüler varsa bunları güncelleyelim.

osk.exe sorunu çözümü için diğer bir adım sistem geri yüklemesi yaparak bozuk olmayan bir tarih öncesine bilgisayarı geri almak olacaktır. Sistem geri yükleme nasıl yapılır? bunu aşağıdaki video izlemek sureti le yapabilirsiniz.

 

osk.exe hatası ayrıca bu şekilde çözebilme olanağı yüksektir. Yukarıda osk.exe sorunu için çözüm yolunu Windows 10, Windows 8.1 ve Windows 7 işletim sistemleri üzerinde ve diğer eski Windows sürümlerinde deneyebilir ve uygulayabilirsiniz. Bu sorunun devam etmesi halinde yorumlar bölümünden tekrar problem ile ilgili ekran görüntüsü atarak sorunun çözümü için bir çözüm metotlarını deneyebiliriz. 

Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler: , , , ,

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın