Sponsorlu Bağlantılar

Mail’de Cc – Bcc Nedir ?

35.918 views
Sponsorlu Bağlantılar

Elektronik Posta yani e-posta veya mail çoğu kişi gönderip almıştır , bazen bir form sitelerine üye olmak için veya işyerinde kullanmak için herkesin aşağı yukarı bir mail adresi vardır . Buraya kadar normal bir şey ama mail gönder yerinde gözünüze çarpan bir yer vardır .

Kime yazan yere mail’i göndereceğiniz kişinin mail adresi yazılır birde Cc ve Bcc kutucukları vardır acaba bunlar nedir ?

mail cc - bcc nedir

 

Cc : Carbon Copy = Bu özelliği kullanırsanız şu şekilde yararlanırsınız ; kime veya alıcı olan kısma maili göndereceğiniz adresi yazdınız daha sonra Cc kısmına ise bilgilendirme adresleri yazarak bu kişilerinde bu maili okuyarak gönderilen kişi ile bunlarından bu mailden haberdar olmasıdır.

Bunun diğer bir seçeneği ise Alıcı : buraya yazılan maillerin arasında ; işareti koyarak hepsine bilgi verebilirsiniz Cc ile aynı görevi yapmış olurlar. Örnek : adem@gmail.com;info@gmail.com gibi yazılır.

Bcc : Blend Carbon Copy = Buraya yazılan mail adresleri gizli , saklı alıcılar diyebiliriz. Cc ‘de yazdığınız mail adresleri diğer kullanıcılar tarafından görünebilir , ama Bcc yazdığınız mail adresleri diğer maili alan kullanıcılar tarafından görünmeyecektir.

Arama tags & Etiket ;

bcc nedir , bcc ne işe yarar , cc nedir , cc ne işe yarar , mail’de cc kutusu , bcc kutusu ne işe yarar

 

Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler: , , , ,

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Mail’de Cc – Bcc Nedir ? (2 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Adem bey, blend değil blind yani “kör karbon kopya” olacak. Uzun zamandır takip ediyorum, anlatım diliniz çok sade ve açık. Harika bir blog, teşekkürler.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın