Sponsorlu Bağlantılar

Türk işletim sistemleri

2.070 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bir ülkeye, bağımsız kalmadan kendi ayağının üzerinde durabilmek kendi yazılımı geliştirmek çok önemlidir. Bu nedenle dışa bağımlı kalmadan kendi donanımını, yazılımını kendiniz yapmanız gerektiğini her zaman söylemekteyiz.

Bu ticaret, silah sanayi, uçak vb. tümünde geçerlidir. Bunlar arasında bilgisayarlarda, telefonlarda kullandığımız işletim sistemi de dahildir.

Bu nedenle bunlara önem vermeli, desteklenmelidir. Türk işletim sistemleri bunlardan biridir. Bu konumuzda Türk işletim sistemleri nelerdir bunları sizlere listeli bir şekilde sıralayacağız.

Günümüzde üniversiteler içinde teknoloji şehirleri kurularak bu tür genç girişimcilere, yazılım firmalara finansal olarak desteklerin çıkması, ardından tüketim ve kullanım konusunda da toplum olarak destek vermek gerekmektedir.

Konumuzda ise Türk işletim sistemleri konusunda kullanabileceğimiz işletim sistemleri nelerdir bunlara örnekler vereceğiz.

TÜRK İŞLETİM SİSTEMLERİ NELERDİR

Pardus işletim sistemi Türkiye’de TUBİTAK tarafından geliştirilmiş Linux tabanlı işletim sistemidir. Resmi web sitesi “https://www.pardus.org.tr/”  adresi üzerinden ulaşabileceğiniz ve indirebileceğiniz link adresini bulabilirsiniz.

Daha önceki konularımız da PARDUS nasıl kurulur bununla alakalı olarak konularımız olmuştu sizde bilgisayarınıza ikinci bir işletim sistemi kurarak pardus deneyebilirsiniz.

Gelişimine katkıda bulunabilirsiniz. Konumuz dahilinde bir çok yazılım şirketleri arge çalışması yaparak yazılımlar geliştirmektedir. Bizde bu yazılımları elimizden geldiğince sizlere yazılarımızda duyurmaya çalışacağız.

Bilgisayarınızda kurup kullanabileceğiniz pardus işletim sistemini mutlaka denemek gerektiğini bir daha söylemeden geçmeyelim.

Yerli işletim sistemi olarak kullanılabilecek ve bir çok özelliği bir arada görebileceğiz. İşletim sistemidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın