Sponsorlu Bağlantılar

Toshiba dizüstü bilgisayarda bios sıfırlama

101 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda Toshiba laptop kullananlar için bios sıfırlama işleminin nasıl yapılması gerektiğini bu makalemizde sizlere paylaşmak istiyoruz.

Anakart üzerinde Rom bellek içinde yer alan BİOS ayarlarını yapılandırdıktan sonra girdiğiniz şifreleri belli bir süre sonra unutabileceğiniz gibi yanlış yapılan ayarlardan dolayı da bios ayarlarını sıfırlama ihtiyacı duyulabilmektedir.

Dizüstü bilgisayar olarak Toshiba marka bilgisayarında bios ayarını sıfırlama için araştırma yaparak sayfamızı ziyaret eden öğrenebilirsiniz.

BİOS SIFIRLAMA TOSHİBA

Toshiba marka dizüstü bilgisayar kullananlar için ve diğer bilgisayarlar için kullanılacak yöntem aynıdır. Aşağıda adımlarla tüm bios ayarlarını format atma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

  • Bilgisayarınızı elektrik bağlantılarını sökünüz bilgisayarın güç düğmesine birkaç kez basarak içinde elektrik varsa boşaltın. Topraklamaya dikkat ederek bilgisayarınız arka kapağını açınız.
  • Ana kart üzerinde bulunan bios pilini sökünüz.
  • Bios pili yaklaşık olarak 20 ~ 30 dakika sökülü tutunuz.

Bios pilini çıkardıktan sonra bekleme sonrasında bios sıfırlanmış olacaktır. Böylece bios ayarlarını yeniden yapılandırabilirsiniz.

TAVSİYE VİDEO;

Bu konumuzda bios sıfırlama toshiba pc de nasıl yapılmaktadır konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesi üzerinden bizimle sorunlarınızı paylaşabilirsiniz. KOD: 2020 – 2021 – 2022 – 2023

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın