Sponsorlu Bağlantılar

Bozuk iphone nasıl anlaşılır

101 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda iphone kullanıcıları için püf noktaları vermeye çalışacağız. Kullandığınız iphone bozuk mu? Bozuksa nasıl anlaşılır bununla ilgili telefonunuz sizlere sinyaller vermektedir.

Kırık bir ekranı olan iphone tamir edilmesi en açık bir göstergedir. Bunu değiştirmeniz gerekeceğini saten biliyorsunuz bu anlaşılır bir dildir. Fakat gözle görülmeyen anlaşılması zor olan telefonun bozuk olduğunu anlamaktır.

Fakat bozuk olabileceğine dair bazı göstergeler olabilir bu göstergeler ile iphone cihazınız bozuk mu bu göstergeler ile çözümleyebilirsiniz. Bizde bu yazımızda bozuk iphone nasıl anlaşılır bununla ilgili aşağıda vereceğimiz püf noktalarını dikkate almak olacaktır.

BOZUK İPHONE

Bozulmuş iphone telefonu dış tarafından anlamak zordur. Dış tarafı deforme olmuş kırılmış, çizilmiş cihazlarda dış görünüşünün dışında sorunlar varsa bunu anlamanın yolu;

YAVAŞ VE DÜZENSİZ ŞARJ;

İphone cihazınızı düşürdüğünüzde veya darp aldığında düzgün şarj almayabilir. Bunun sebebi içinde kırılan parçalardan oluşabilmektedir. Bunun için şarjın kablodan mı cihazdan mı olup olmadığını anlamak için farklı bir kablo ile şarj etmeyi deneyin. Genel olarak sorunlar iphone telefonla ilgili olduğu için normal hızında şarj etmeyebilir. Batarya beklenenden daha hızlı tükenmektedir.

KIRIK VEYA YANMIŞ EKRAN;

Konumuzun başında da dediğimiz gibi kırık ekranı değişmek gerekecektir. Bu şekilde saten telefon kullanılmaz fakat yanmış ekranlarda desen şeklinde siyah noktalar görünüyorsa telefonun ekranı yanmış demektir. Buda ekranda iyi performans vermeyecektir.

EKRAN DONMASI VE YENİDEN BAŞLATMA PROBLEMİ;

İphone bozuk olduğunun bir başka belirtisi telefonun sık sık yeniden başlamasıdır veya donan bir ekrandır. Uygulamaları açarken, uygulama çalışırken donmalar veya cihazın yeniden kendiliğinden başlatmasıdır.

YAVAŞLAYAN İŞLEMCİ;

Bozulan iphone anlamanın bir başka yolu da yavaşlayan işlemcidir. Uygulamayı çalıştırırken verdiğiniz komutlara geç cevap veriyorsa, yavaş açılıyorsa, yanıt verme süresi eskisine göre daha geç olursa muhtemelen telefon artık bozuluyor demektir.

İTUNES BAĞLANTI SORUNU;

Bozuk bir iphone başka belirtisi iTunes’a bağlanamamasıdır. Bozuk iphone bağlantı sorunu yaşatacaktır. Kablo iyi bir durumda ise bozulmuş iphone ile böyle bir sorunla karşı karşıya kalabilirsiniz.

DOKUNMA HASSASİYET EKSİĞİ;

Zarif ve duyarlı dokunuşuyla bilinen iphone’da gecikmeler ve pürüzlü bir yüz hissediyorsanız cihazınız bozulmuş, ekranı zarar görmüş olma ihtimali yüksektir. Dahili ekran kırıklığı işlemciyi etkileyecek ve geç tepki vermeye başlayacaktır. Bunun yanında kameranın çalışmamasına neden olabilecek cihaz kendini kapatmasına da yol açacaktır.

TAVSİYE VİDEO;

İphone da güncelleme almayan cihazların yavaşlatıldığı hakkında haberleri duymuşunuzdur. Zamanla eskimiş, güncelleme almayan cihazlar yavaşlamaktadır. Bunu da dikkate almak gerekecektir.

Bu konumuzda iphone buzk mu, bozulmuş iphone konusunda en belirgin özellikler nelerdir, bununla ilgili olarak püf noktalarını vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesi üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2020 – 2021 – 2022 – 2023

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın