Sponsorlu Bağlantılar

the feed does not have subscriptions by email enabled çözümü

211 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, birkaç gündür the feed does not have subscriptions by email enabled sorunu araştırmaktaydım. Bu hata çözümü genelde internette hep aynı adımlarla çözüm sağlamışlar fakat bu problemin çözümü küçük dikkat edilerek çözülmektedir.

Bizde the feed does not have subscriptions by email enabled hatası nasıl çözülür? Bu yazımızda sizlere bonus çözüm olarak yazımızda vermeye çalışacağız.

THE FEED DOES NOT HAVE SUBSCRİPTİONS BY EMAİL ENABLED ÇÖZÜMÜ

Bu sorun benim tamamen wp subscribe plugins yani e-posta abonelik eklentisi kullanmam ile başladı. E-posta abonelik servisi olarak feedburner kullanmaktayım tamamen ücretsiz olması nedeniyle tercih ettiğim bu servisi eklentiye entegre etmeye çalışırken Feedburner ID numarası istemesiyle oluştu nette araştırmalarıma rağmen şimdiye kadar gördüğüm çözüm yolu hep aynı olması ve sorunun çözülememesi olmuştur. Neydi bu çözüm yolu aşağıda sizlere vereceğim normal klasik çözüm yolu olarak verilen yoldur.

ÇÖZÜM;

Bu sorun nette şu şekilde görülmüştür. Aşağıda adımları takip ederek alternatif çözüm yolunu deneyebilirsiniz.

İlk önce “https://feedburner.google.com/ adresi üzerinden kullanıcı adınızı ve şifrenizi girerek girişi yapalım.

Publicize Yazan kısma giriş yapıyoruz ve “Email subscription” kısmına resimde görüldüğü gibi giriş yapıyoruz.

Bu menüde en alt kısımda “Activate” alanı pasif ise bu düğmeye basarak aktif ediyoruz. Böylece the feed does not have subscriptions by email enabled sorunu çözülmüş oluyoruz.

ALTERNATİF ÇÖZÜM;

Bu tür eklentilerde genel olarak FeedBurner ID istedikleri için sorunun kaynağı da buradan kaynaklanmaktadır.

e-posta aboneliğinde feedburner ıd girilmesi istenmektedir. Diğer yazılarımızda size bu ıd anahtarı nasıl öğrenilir? Bunu anlatmaya çalışacağız.

Sorunun çözümü aslında bu eklentilerde istenilen FeedBurner ID değil de kullanıcı adı olarak girdiğiniz de sorun çözülecektir.

Yani söyle söylemek gerekirse Feed Address kısmında “http://feeds.feedburner.com/kullanıcıadi” bu alanda bulunan kullanıcı adını ID olan yere yazacaksınız. Böylece sorunun büyük bir olasılıkla çözülecektir.

Yukarıda e-posta aboneliği eklentisi kullananlar ve FeedBurner kullananlar için yaşanan “the feed does not have subscriptions by email enabled” sorunu çözümü için bu yazımızı sizlerle paylaşmaya çalıştık. Bununla alakalı olarak sorunlarınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından tarafımıza sorularınızı gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın