Sponsorlu Bağlantılar

Televizyonda Netflix izlemek için Telefon Nasıl Kullanılır

26 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, televizyonda Netflix izlemek için Telefonumuz üzerinden hangi yöntem kullanılarak izlenebilmektedir bunu meraklısı için bilgi vermeye çalışacağız.

Android veya Apple mobil cihazınızın birçoğunu TV’ye bağlayabilirsiniz. Mobil cihazlarınızı bağlamak suretiyle TV’nizi Netflix mobil uygulamasında oynatılan içerik için bir ekran olarak kullanmanıza ve / veya mobil cihazınızı uzaktan kumanda olarak kullanmanıza olanak sağlamaktadır.

Aşağıda vereceğimiz yöntemle mobil cihazınızı TV’nize bağlamanın farklı yollarını sizlere vermeye çalışacağız.

Mobil cihazdan Netflix de izlediğiniz içerikleri Televizyona yansıtmak / aktarmak için aşağı adımları Android ve İOS cihazlarınızda uygulayalım.

 

ANDROİD TABLET VE ANDROİD TELEFONDA

 

CHROMECAST

 • Chromecast yerleşik TV’ler, mobil cihazınızdan TV’ye yayın yapmanızı sağlamaktadır. Yerleşik Chromecast yalnızca Philips, Polaroid, Sharp, Skyworth, Soniq, Sony, Toshiba ve Vizio TV’lerde kullanılabilir.
 • Netflix uygulamasını mobil cihazınızda başlatın.
 • Oturum açtıktan sonra ekranın sağ üst veya alt köşesindeki Yayınla simgesini seçin
 • Chromecast Simgesi dizi veya filminizi izlemek istediğiniz cihazı seçin.
 • İzlenecek bir dizi veya film seçin ve Oynat basın.
 • Artık mobil cihazınızdan hızlı ileri sarabilir, geri sarabilir, duraklatabilir veya ses veya altyazı ayarlarını değiştirebilirsiniz.

NETFLİX İKİNCİ EKRAN

 

Mobil cihazınızda Netflix uygulaması ve seçili televizyonlar ve medya oynatıcılarla senkronize etme özelliğine sahiptir, Bunun için Netflix deneyiminizi telefonunuzdan veya tabletinizden kontrol etmenize sağlamaktadır.

 • Mobil cihazınızı TV’niz ile aynı Wi-Fi ağına bağlayın.
 • Netflix uygulamasını hem televizyonunuzda hem de mobil cihazınızda başlatın.
 • Hem televizyonunuzda hem de mobil cihazınızda aynı Netflix hesabında oturum açın.
 • Ekranın sağ üst veya alt köşesindeki Yayınla simgesini seçin Yayın Simgesi dokunun ve Dizi veya filminizi izlemek istediğiniz cihazı seçin.
 • İzlenecek bir dizi veya film seçin ve Oynat’a basın
 • Artık mobil cihazınızdan hızlı ileri sarabilir, geri sarabilir, duraklatabilir veya ses veya altyazı ayarlarını değiştirebilirsiniz.

Böylece Akıllı telefonunuzdan televizyon ekranında yansıtabilirsiniz.

 

HARİCİ KABLO İLE

 

Mobil cihazlar, mobil cihazda oynatılan içeriği görüntülemek için doğrudan bir TV’ye bağlanmak için bir kablo yardımı ile aktarılabilir.

Kablo bağlantıları, mobil cihaz çıkışı ve TV girişi gereksinimlerine göre değişir. Android telefonunuzu veya tabletinizi TV’nize bağlamak için, mobil cihaz içeriğinizin görüntüsünü TV’nize yansıtmak için bir kabloya ihtiyacınız olacaktır.

Yeni Android telefonların ve tabletlerin çoğu, C Tipi (USB-C olarak da bilinir) veya D Tipi (Mikro HDMI) bağlantı kullanır.

Yeni TV’lerin çoğu HDMI bağlantılarını kullanırken, eski TV’ler VGA kullanabilir. Netflix izlemek için uyumlu bağlantılar kullandığınızda, akış yapılan ve indirilen içeriklerin görüntülenme biçiminde bir farklılık gösterebilir.

 

IOS ( İPHONE & İPAD )

 

Bunun dışında Netflix ekranının TV aktarmak için İOS işletim sisteminde de aynı yukarıda saydığımız metotları kullanabilirsiniz. İOS kablo yardımı ile farklılık gösterecektir.

Mobil cihazlar, mobil cihazda oynatılan içeriği görüntülemek için doğrudan bir TV’ye bağlanmak için bir kablo kullanabilir.

Kablo bağlantıları, mobil cihaz çıkışı ve TV girişi gereksinimlerine göre değişir. TV’nize 30 pinli bir cihaz bağlamak için uyumlu bir kompozit, komponent veya HDMI kablo bağlantı kitine ihtiyacınız olacaktır.

Bir Lightning cihazını TV’nize bağlamak için, iOS cihazınızın iOS 11.2.6 veya üzeri sürümünü çalıştırması ve uyumlu bir HDMI bağlantı kitine ihtiyacınız duyulabilir.

TAVSİYE VİDEO;

Apple desteklediği kablo modelleri için “https://support.apple.com/en-us/HT202044” adresi üzerinden kontrol edebilirsiniz.

NETFLİX YARDIM VE DESTEK

Bu konumuzda Netflix film ve dizileri telefondan televizyona aktarma konusunda bilgi verdik. Konumuzla ilgili sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024-2025

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın