Sponsorlu Bağlantılar

Telegram Gizli Özelliği Kaybolan Mesajlar

933 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, WhatsApp uygulamasının gizlilik ilkesinde yaptığı değişiklikle kullanıcıların çoğunun farklı uygulama arayışında Signal ve Telegram’a olarak rağbet artmaktadır.

Hal böyle olunca Telegram uygulamasında bizde pek bilinmeyen gizli özelliğinden biri olan zaman ayarlı kendiliğinden silinen mesaj gönderme özelliği olan “Yok Etme Zamanlayıcısı” özelliğinden bahsedeceğiz.

TELEGRAM YOK ETME ZAMANLAYICISI NEDİR

Karşı tarafa “Yeni gizli sohbet” özelliği ile bu özellikte kullanabileceğiniz ve gönderilen mesajları 1, 2, 3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15 ve 30 saniye, 1 dakika, 1 saat 1 gün ve 1 hafta zaman ayarlı sürede kendiliğinden silinebilen mesajlar göndermenizi sağlayan özelliktir.

Bu Telegram otomatik silinen mesajlar nasıl gönderilir bunu yazımızda sizlerle aşağıda anlatım ile paylaşacağız. Zaman ayarlı kendiliğinden silinen mesajları kullanmak için resimli anlatım ile hemen nasıl yapılır anlatalım.

TELEGRAM ZAMANLI SİLİNEN MESAJLAR

Telegram otomatik silinen mesaj göndermek için aşağıda yönergeleri İOS ve ANDROİD cihaz kullananlar için uygulamasını yapalım.

Yukarıda adımda yeni mesaj oluşturmak için “kalem” işaretine basarak sohbet oluşturmak için bir pencere açıyoruz.

 Bu pencereden “Yeni Gizli Sohbet” özelliği seçiyoruz.  Daha sonra sohbeti kiminle başlatacaksanız kişiyi seçiyoruz.

Gizli sohbet başlattığımız kişi seçiyoruz ve adından aşağıda gibi bir pencere açılacaktır. Burada neler yapabileceğiniz ayrıyetten yazmaktadır.

GİZLİ SOHBET;

  • Uçtan uca şifreleme kullanır
  • Sunucularda iz bırakmaz
  • Yok etme zamanlayıcısına sahiptir
  • İletmeye izin vermez
  • Ekran görüntüsü çekilmez
  • Ekran videosu çekilmez

Yukarıda gizli sohbette yapılabilecek işlemleri anlatmaktadır. Burada birde Bilinmeyen Gizli Özelliği otomatik kendiliğinden silinen mesajlar özelliğidir.

Şimdi profil fotoğrafının olduğu yerde isminin yazılı olduğu yere bir kere dokunuyoruz. Daha sonra aşağıda gibi bir pencere açılacaktır.

Yok etme zamanlayıcısı yazan yere bastığınızda Aşağıda mesajların otomatik, kendiliğinden silineceği zamanlamayı ayarlayacağız.

Yukarıda 1 den 15 saniye kadar, 30 saniye, 1 saat, 1 gün, 1 hafta olarak zaman aralığını seçerek gönderilen mesajların kendiliğinden kaldırılmasını ayarlayabilirsiniz.

Bu mesajlaşmada hiç bir zaman ekran görüntüsü alamaz, ekran videosu çekmenize izin vermemektedir. Bu telefona indirdiğiniz ekran video yakalama araçları içinde geçerlidir.

Böylece telegram otomatik mesaj silme işlemleri otomatik silme işlemi için ayarlayabilirsiniz. Attığınız mesajlar kendiliğinden sohbetten kalkacaktır.

TELEGRAM YARDIM VE DESTEK HATTI

Bu yazımızda Telegram otomatik mesaj kaldırma konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesini kullanarak bizimle sorunlarınızı paylaşabilir, Telegram ile destek için Telegram Yardım ve Destek Sayfamızdan bize iletebilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024

ARAMALAR;
Telegram kendiliğinden mesaj silme, Telegram otomatik mesaj sil, Telegram zamanlı mesaj silme, Telegram mesajları otomatik silme nasıl, Telegram zamanlı mesaj kaldırma, Telegram mesajları silme, Telegram mesaj silme, Telegram oto mesaj silme, otomatik mesaj silme Telegram

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın