Mobil Telegram

Telegram bağlantı hatası ve çözümü

Telegram bağlantı hatası ve çözümü

Merhabalar, bu konumuzda Telegram bağlantı sorunu ve çözümü hakkında siz takipçilerimize ve bağlantı hatası yaşayan kullanıcılarımıza çözüm önerileri sunmaya çalışacağız.

WhatsApp kullanıcı sözleşmesinde yaptığı değişiklik nedeniyle haliyle fazla kullanıcıların tercih ettiği Telegram da zaman zaman sistem çökmeleri, yavaşlamalarına sebep olmaktadır.

Bu sorunların biride Telegram bağlantısının yavaş olması nedeniyle sorunların yaşanmasıdır. Telegram bağlanamıyor probleminde birçok nedeni olabilmektedir. Bizde bunları sırasıyla sizler için hatırlatarak sorun nasıl giderilir bu anlatacağız.

TELEGRAM BAĞLANAMIYOR SORUNU ÇÖZÜMÜ

Telegram da bağlantı sorunu yaşıyorsanız ilk yapmanız gereken şey bağlı olduğunuz interneti kontrol etmeniz olacaktır.

Telefonun mobil internetine bağlıysanız bunu kapatarak kablosuz ağ bağlantısı ( Wi-Fi ) ağına bağlanarak sorunun devam edip etmediğini kontrol ediniz. Bunun tam tersi de olabilir. Kablosuz bağlantı kullanıyorsanız telefonun interneti kullanarak Telegram bağlantı problemi yaşanıp, yaşanmadığını kontrol ediniz.

Bunun dışında İOS veya Android telefonlarınızda Proxy, Vpn ve benzeri uygulamalar kullanıyorsanız bu uygulamaları iptal ederek tekrar deneyiniz.

Bu tür uygulamalar anlık mesajlaşma uygulamaları WhatsApp, Telegram gibi uygulamaların kararlı çalışmasını engellemektedir.

Telegram bağlantı sorunu çözümü için uygulamanın önbelleğini temizleyerek yeniden bağlanmaya çalışınız. Android cihazlarda Ayarlar > Uygulamalar > Telegram adımlarını kullanarak önbelleği temizleyin ve yeniden uygulamayı açınız.

Telegram bağlanmıyor hatası için uygulamanın güncel olduğundan da emin olunuz eğer uygulama güncel değilse bunu güncelleyin.

TELEGRAM YARDIM VE DESTEK HATTI

Son olarak Telegram bağlantı sorunları için hata, problemin sizden kaynaklı değil de Telegram sunucularından kaynaklı olmak ihtimalini de düşünerek sorunun düzelmesi, hatanın giderilmesi için biraz sabrederek beklemek gerekebileceğini de unutmayın.

TAVSİYE VİDEO;

Bu konumuzda Telegram bağlantı sorunu nasıl çözülür, nasıl düzelir konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden veya bize Telegram yardım ve destek hattı sayfamızdan ulaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024-2025

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL