Sponsorlu Bağlantılar

Telefonun anakartında kaç gram altın vardır?

2.155 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda cep telefonlarında içeren altınlar hakkında merak ettiğim ve sizlerin de merakını giderek ipuçları vermeye çalışacağız.

Bir telefon anakartında kaç gram altın ihtiva eder, içerir? Bunu bir televizyon belgeselinde dile getirmişlerdi biraz düşündüm adamlar niye telefona altın kullansınlar!

Çevreye zarar veren cep telefonlarda cep telefonu hurdası bir sektör haline dönüşmüş olması bir oranda telefon içinde altın kullanıldığını kanıtlar nitelikte elektronik artıklar insan sağlığına son derece zararlı olduğu bilimsel olarak da kanıtlanmış durumdadır.

Bazı araştırmalarda maden sektöründen daha zahmetsiz olarak hurdacılık, telefon ya da e-atıklardan geri dönüştürülmüş altınlar olarak yazılmaktadır.

en iyi iletken metal olarak Altın bu listenin başında geçmektedir. Telefon ya da diğer elektronik cihazlarda iletken olarak Belgeselde bahsettiğine göre 2 DOLAR değerinde altın içerdiği söylenmektedir.

Bunu da söyle matematiksel olarak bahsetmek gerekirse Altının kilo fiyatı şuan için 42 516 $ civarındadır. Bu da oluyor ki 42,516 $ gram fiyatıdır. 2 dolar altın bulunduğuna göre 0,048 gr altın içerdiğini söyleyebiliriz.

100 tane telefon ana kartında 4.5 GR altın bulunmaktadır. Böyle olunca iştahları kabarttığını söyleyebiliriz.

Altın doğada 10 gr için bir ton kayayı parçalamak anlamı gelmektedir. Böyle olunca telefon hurdasın dan altın çıkartmak daha zahmetsiz olarak görülmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler: , , ,

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın