Sponsorlu Bağlantılar

posta kargo gönderisinde açık adres nasıl yazılır?

1.124 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konu anlatımında ptt gönderilerinde açık adres nasıl yazılır? Gönderileriniz nokta atışı ile doğru kişilerin eline ulaşması için ne yapılır? Bununla alakalı olarak siz takipçilere ve konu hakkında araştırma yapan ziyaretçilere bilgiler vermeye çalışacağız.

Yurtiçi gönderilerde, yurtdışı gönderilerde yolladığınız kargoların, zarf, kolilerin doğru adrese ulaşabilmesi için gönderilerin üzerinde doğru bilgilerin olması gerektiğini bir kez daha söyleyebiliriz. Kargo şirketlerinde gönderdiğiniz kişilerin isimleri bir gönderide kayıtlı halde bulunabileceğini isim ve soy isim girdiğinde tekrar çıkabileceğini söyleyelim.

Sisteme ilk gönderide nasıl kayıtlı ise o şekilde çıkması ilk girilen bilgilerin açık adresinin yazılı olması önemlidir. Bazıları kargo şubesinden teslim alacağı için ya da telefon ihbarlı alacağı için adresleri tam çıkmamaktadır.

Bizde açık adres nasıl yazılır? Konusunda sizlere ipuçları vererek bundan sonraki PTT, Yurtiçi, Mng, Surat, Aras, Ups, Tnt, Filo ve diğer kargo gönderilerinde nokta atışı kargoların, gönderilerin elinize ulaşması için anlaşılır açık adres girilerek ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Posta gönderisine açık adres yazma

Doğru bir şekilde adres yazmak gönderinizin zamanında ve hızlı bir şekilde eline geçmesine sebep olacaktır.

Adem ÖCÜT

Mustafa Kemal Atatürk Mahallesi

Atatürk Cad. Hürriyet Sokak

Meram Apartmanı

Dış Kapı : 9 Daire : 4    42000

Karatay / Konya

 

Yukarıda postacının en doğru ve hızlı şekilde ulaştırması için gerekli adres bilgilerinin olması gerekmektedir.

Açık adres için posta kodu burada önemli bir etkenlerden biridir. Bu numaraya göre kargo, ptt de gönderim ayrımı yapılarak dağıtıcılara verilmektedir.

http://postakodu.ptt.gov.tr/”  adresi üzerinden posta kodu ( zip codu ) öğrenerek gönderilere mutlaka yazınız.

Açık posta adresi yazmak için buradan göndereceğiniz yerle alakalı il, ilçe, mahalle ( köy, semt ) seçerek posta kodunu bularak açık adrese mutlaka ekleyiniz.

Bu konumuzda kargo, ptt gönderisine açık adres yazma konusunda bilgiler vermeye çalıştık. Faydalı bir konu olacağını düşünüyoruz. Bu konumuzda açık adres nasıl yazılır? Açık adres yazma konusunda sorularınız için yorumlar kısmından sayfamıza yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın