Sponsorlu Bağlantılar

Telefonumun Şarjı Neden Çabuk Bitiyor?

5.099 views
Sponsorlu Bağlantılar

Mobil Telefonların başlıca sorunlarından biriside şarj sürelerin çabucak dolması , şarjın hemen bitmesi ile ilgilidir. Akıllı telefonlar bu kadar yaygın değilken bu kadar şarj sorunu yaşanmıyordu . Eskiden telefon satıcıları , telefonlarını satarken bir hafta kadar şarjın dayandığını iddia bile ederlerdi şimdi ise bu garantiyi maalesef veremiyorlar . Telefon şarjda takıyorsun akşam demeden telefon tekrar elektrik prizine takılı artık günlük hayatımızın bir kısmı elektrik prizi başında mı geçecek nedir!

Nokia En çok Şarjı Giden telefonlarından bir görüntü bir şehir efsanesi 22 gün gittiği söylenmekte.

?arj? Uzun Giden Cep Telefonu

Akıllı Telefonların piyasa’ya sürülmesi ile şarj olayına değişik alternatif çözümler geliştirildi tabi bu işin ticareti boyutu ayrı bir boyutta olarak bunları hemen hemen kullanmışınız dır veya biliyorsunuzdur.

Piyasada Sokak ve Cadde başlarında 1 TL şarj yapan paralı şarj makinesi hemen hemen bilmeyen yoktur.

eJxtzj0PgjAUheG/ckddTKnlw9vJwGokogmMFa+hSe0lUKM/XzAmLG4nz3Dy5ux4qHrTEkYaSvsmVxf2QX607FEqlf20WXQrE6WhOdHI7hlmSeVGiJ2GhS7eBpQaKr6HlxkI9ze+EpQdBx477iGvElgdTGv9DGsN9Z+/42DJB/O1Ka8wgc5TBkoRKYwEygymEccoUg36A8kOQl0=

 

Bu cihazlar ile telefonunuzu 15 dakika bir süre ile şarj edebilme imkanı vermemektedir. hemen hemen akıllı telefonu olanların çoğu bu tecrübeden geçmiştir. Diğer bir Alternatif şarj yöntemleri ise benimde başvurduğum şarjlı kılıflardı.

şarjlı kılıf

Bu şarjlı kılıflar mAh kapasitesine göre telefonu bir kere tam şarj yapabiliyor veya  bir buçuk katı şarj etme durumları söz konusu oluyordu. Bunlarda yavaş yavaş klasik , nostalji olma durumuna gelmektedir.

Son Revajdaki alternatif kullanım powerbank şimdi ise milletin elinde bir powerbank ve gayetde iyi yani şuan bende kullananlar arasındayım.

powerbank kullanım alanı

powerbank ile bir çok cihazı şarj edebileceğiniz portable şarj aparat’dır. Bununla ilgili olarak geniş bilgiye buradan sahip olabilirsiniz. https://ademocut.com/guncel-powerbank-nedir-kac-sarj-eder/ link size yardımcı olacaktır.

Biraz ön giriş yaptık’dan Sonra Telefonların Şarjı Neden Çabuk Biter Bununla ilgili olarak biraz daha bilgi vermeye başlayalım.

Aslında Kural Çok Basit Telefonu çok oynadığınızda batarya buna dayanmaz ve şarjı hemen bitirir.Buna istinaden ise başka önemli konularda mevcuttur.

* Telefon Ekranın Parlaklık Fazla olursa fazla şarj tüketimi yapacaktır. Parlaklığı biraz daha kısarsanız şarjını biraz daha fazla uzun tutabilirsiniz.

* Telefonun Wi-Fi açık tutulursa bu şarjı yemeye başlar ve çabucak şarjı tüketecektir. Bununla birlikte bluetooth ayarlarını’da kapatmanız gerekecektir. Bu ikili bataryayı hemen boşaltıyorlar.

* Arka planda çalışan gprs konum isteği ile çalışan uygulamalar  foursqaure , swarm , tinder , badoo , facebook gibi uygulamalar devamlı meşgul edeceği için bu uygulamalar yüzünden şarjı boşaltacaktır. Bu uygulamaları kapatabilir veya 3G hücre yayınını kullanmadığınız sürece kapatabilirsiniz.

* Arka planda kullanmadığınız tüm uygulamaları kapatın bunlar arka tarafta sinsi sinsi şarjı yemektedir.

* Telefonu devamlı titreşimde kullanıyor iseniz , titreşim daha fazla güç tüketeceği için şarjı bitirecektir. Telefondan titreşimi kapatabilirsiniz.

* Otomatik Ekran karartma süresini kısaltın.

* NFC Özellikli telefonlarda bu özelliği kapatarak şarj süresini uzata bilirsiniz.

Google Arama Tags & Etiket ; 

telefon şarjı neden çabuk biter , cep telefonu şarjı neden biter , android telefonların şarjı hemen neden bitiyor , iphone telefonumun şarjı hemen bitiyor , şarj hemen niye biter , şarj süresini nasıl uzatırım , pil ömürü

Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler: , , , ,

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Telefonumun Şarjı Neden Çabuk Bitiyor? (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın