Sponsorlu Bağlantılar

{Güncel} Powerbank Nedir & Kaç Şarj Eder

4.890 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda Powerbank nedir ve ne işe yarar bu konu hakkında bilgi vereceğim. Powerbank yani güç bankası bu aslında portatif bir bataryadır.

powerbank görsel

Cep telefonu veya tablet bataryasından pek farkı yoktur bunlar usb’den şarj edilerek bataryası ( pili ) bitmekte olan şarjı azalmakta olan akıllı telefon , tablet veya normal telefonlara şarj desteği sağlamaktadır. Bu adaptör sayesinde mp3 , Bluetooth kulaklıklarınızı’da mini-micro usb ile şarj etme durumunuz vardır.

Powerbank Kullanım Alanı ;

powerbank kullanım alanı

 

Cep telefonları , akıllı telefonlar , Tablet , Cam Decoder , oyun konsolları , fotoğraf makinesi , mp3 çalar , ipod vs.

Powerbank Ölçü Birimi ;

Piyasa’da Bulunan ve Ölçü ( kapasite ) birimi olarak mAh olarak belirlenir. Piyasada genelde bulunan mAh değerleri ; 2600 – 2900 – 5600 – 8400 , 10400 , 12000 , 20000 mAh muhtelif değerlere sahiptir.

PowerBank ile bir Telefonu Ne Kadar Şarj Ederiz ?

Satın alacağımız ve satın aldığımız powerbank ile kullandığımız telefonu kaç kere şarj edebiliriz bunu nasıl hesaplarız. Bunun için bilmemiz püf noktaları powerbank kaç mah olduğu ve kullandığımız telefonun kaç mah kapasiteye sahip olduğunu bilmemiz gerekir.

Şimdi Basit bir Hesaplama yapacağız ; Benim satın alacağım powerbank 5600 mah kapasiteli bir adaptör olsun. Kullandığım telefon ise İphone 4  ilk önce iphone 4 ne kadar pil kapasitesine sahip olduğunu İnternet üzerinden araştıralım.

Apple İphone 4 bil kapasitesi 1420 mah olduğunu tespit ettim şimdi telefonumdaki şarj durumunun bittiğini var sayalım. 5400 / 1420 = 3,80 yani 3 kere tam ve % 80 doldurması gerekir. Aslında bu durum tam bir ölçüm değildir.

Piyasada satılan Çin malları 5400 mah aldığınız bir powerbank kapasitesi çok altında çıkabiliyor ve 1 kere zor şarj edebildikleri söylenir. tam verimli bir powerbank almayı düşünüyor iseniz tanınmış marka powerbank kullanmanız gerekecektir. tam verimli şarj edebilmek için piyasada megbil ürünlerinin iddialı olduğu söylenmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

{Güncel} Powerbank Nedir & Kaç Şarj Eder (2 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Eksik ve yanlış bilgilendirme olmuş. Aldğımz değerin düşük olması sadece verimlilikten kaynaklanmaz. Powerbanklerin gerilimi genelde 3.7 V olur. Telefonlarımız içi gereken ise 5.0/5.1 V değerleridir. Bu yüzden mA değer kaybeder. Ayrıca dediğiniz markayı ilk defa duydum. Piyasadaki en iyi ürünler Xiaomi ürünleridir.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın