Sponsorlu Bağlantılar

Telefon’da PM – AM Ayarı Nasıl Yapılır ?

16.009 views
Sponsorlu Bağlantılar

Saat kavramı olan PM ve AM ne anlama gelir ilk önce bununla ilgili olarak bir bilgi vermek istiyorum daha sonra telefonlarda PM ve AM nasıl ayarlanır bununla ilgili konu anlatımına geçeyim.

saat ayarı pm-am ayarı

PM & AM Nedir ?

PM ; İngilizce bir kavram olan Post Meridiem kelimelerin baş anlamlarının alıntısıdır. Saat dilinde öğleden sonra  anlamı içermektedir. Saat olarak 12-24 arası dilimi işaret etmektedir. Yani 11:00 PM olduğunda öğleden sonra gece 23:00 anlamına gelmektedir.

AM ; İngilizce olarak Ante Meridiem kelimelerinin baş harflerini almaktadır. Saat dilimi olarak 24-12 arasını gösteren saat aralığıdır. Öğleden önce anlamına gelen AM’de saat 11:00 AM yani öğleden önce anlamı içermektedir. Böylece hangi saat dilimi arasında olduğunu anlayabilirsiniz.

AM ve PM arasında farklı açıkladıktan sonra şimdi telefonda AM ve PM Ayarı nasıl yapılır ? bununla ilgili olarak hemen konu anlatımına geçelim.

Saat’de AM & PM Ayarı Nasıl Yapılır?

Telefon üzerinde yapılacak saat ayarlarında akıllı telefonlarda günümüzde kendisi operatör saatini bas alarak güncellemesini yapacaktır. Saat Ayarını Manuel yani el ile ayarlanacaksa bunu tarih ve saat kısmından yapabilirsiniz. İphone telefonlar için yapılacak ayarda iphone saat ve tarih ayarı nasıl yapılır ? adımını izleyerek yapabilirsiniz.

Tarih ve Saat Ayarını 24 olarak yaparsanız , eğer ki telefon ayarı ise 00:00 başlayarak 24:00 üzerinden saat dilimini gösterecektir. Saat ayarını 12 saatlik dilimine geçirseniz am ve pm olarak saatin yanında ekranda göreceksiniz. Bu dilimi yaparsanız saat ayarı gerçekleştirmiş olursunuz.

Arama Tags & Etiket ;

saat pm ayarı , saat am ayarı , saat ekranında pm gösteriyor , saat ayarı , saat dilimi , 12 saat dilimi , 24 saatlik dilimi , tarih ve saat nasıl ayarlanır , pm nedir , am nedir

Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler: , , , , ,

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın