Sponsorlu Bağlantılar

Cd & Dvd’yi İSO Kalıbına Nasıl Çeviririm ?

2.195 views
Sponsorlu Bağlantılar

Blog , forum sitelerinde sıklıkla okumuş ve duymuş olabilirsiniz. İSO Kalıbı olarak yazdırma , iso dosyası oluşturma veya iso kalıbı nasıl hazırlanır ? gibi .

ilk önce iso kalıbı hakkında sizlere kısa bilgi vermek istiyorum. Aslında iso bir arşiv saklama şeklidir. Bir cd veya dvd içindeki bilgileri bir dosya halinde oluşturarak çizilmeler veya kırılma durumunda dosyalar korumak ayrıca açılışta bilgisayarı bu iso dosyası üzerinden boot ederek çalıştırma işlemini gerçekleştirebiliriz.

Sanal Makine olarak kullandığımız VMware Workstation , Oracle VM VirtualBox , Start BlueStacks  gibi sanal makinelerde iso kalıbı üzerinden boot ederek veya bir sanal işletim sistemi oluşturmak için iso kalıbına ihtiyaç duyulacaktır.

Bu konumuzda cd veya dvd üzerinde yazılı olan dosyalar veya bir kurulum cd veya dvd dosyalarını iso kalıba nasıl çevirebiliriz ? bununla ilgili olarak bilgi vereceğim.

poweriso hazırlama

 

iso dosyasına çevirebilmek ve oluşturmak için kullanacağımız programların başında Power ISO veya Ultra ISO programlarına ihtiyaç olacaktır. Bunları kolaylıkla internet üzerinden indirip kurabilirsiniz.

Benim bilgisayarımda yüklü olan iso programı üzerinden sizlere anlatmaya çalışacağım. Bunun için daha sizlere  kurulum cd nasıl iso’ya çevireceğiz bununla ilgili olarak bilgi vermeye çalışacağım.

Arama Tags & Etiket ;

iso çevirme , iso kalıbı , iso kalıbı nasıl hazırlanır , cd iso çevir , dvd iso kalıbı dönüştürme , iso dosyası oluşturma , nasıl iso kalıbı hazırlanır , poweriso kullanımı , poweriso ile iso hazırlama , iso nasıl oluşturulur

Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler: , , , ,

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın