Sponsorlu Bağlantılar

Telefonda konumu kullanan uygulamalar

46 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda telefon konumunu kullanan uygulamalar hangileridir, hangi uygulamalar konumuzu kullanıyor bunlara nereden bakılır, nereden öğrenilir konusunda sizlere bu yazımızda sizlere bilgi vermeye çalışacağız.

Telefonunuza yeni bir uygulama yüklediğiniz de sizin onayınız için birçok izin almaktadır. Mikrofon kullanımı, bildirim göndermek için ve bunlardan biri olan konum bilgisi paylaşma iznidir. Bu uygulamalardan en başında Swarm, Facebook, Harita ve diğer uygulamalar konum bilgilerinizi kullanarak çalışmaktadır.

Arka planda çalışan konum bilgileri sizin nereye gittiğinizden arkadaşlarınız da haberi olmasına sebep olabilir. Bu nedenle bu açığı kapatmak için arka planda konum servisini kullanan uygulamaları tespit ederek kapatabilirsiniz.

Konum bilgilerini kapatmak suretiyle, bu uygulamaların kullandığı bilgileri kapatabilirsiniz. Şimdi Android telefonlarda ve IOS işletim sistemli iphone, ipad cihazlarda konum servisini kullanan uygulamaları tespit ederek kapatacağız.

ANDROİD KONUM BİLGİLERİNİ KULLANAN UYGULAMALARI KAPATMA

Samsung, LC, HTC, Oppa, Huawei, Xiaomi ve diğer Android tabanlı işletim sistemli telefonlarda konum servisi ayarları üzerinden konum bilgisini kullanan uygulamaları bulabilirsiniz.

Ayarlar > Uygulamalar > Uygulama izinleri > Konum Bu alanda konum servisi açık olan uygulamaları görebilirsiniz. Burada işinize yaramayan uygulamaların izinlerini kapatabilirsiniz.

İOS İŞLETİM SİSTEMİNDE KONUM BİLGİLERİNİ KULLANAN UYGULAMALAR

Eğer Apple İOS işletim sistemli telefon kullanıyorsanız konum kullanan uygulamaları bulmak tespit etmek için aşağıda adımları takip edelim.

Ayarlar > Gizlilik > Konum bu alanda konum açık olan uygulamalardan işinize yarayacak olanların dışında diğer uygulamaları kapatabilirsiniz.

TAVSİYE VİDEO;

Yukarıda konumuzda konum bilgilerini kullanan uygulamaları tespit etme bulma ve kapatma konusunda bu işlemin nasıl yapılacağına dair bilgiler verdik. Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden tarafımıza bildirebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın