Sponsorlu Bağlantılar

iphone sinyal çekim gücünü öğrenme

51 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda iphone kullananlar için telefonun çekim gücü veya diğer adıyla sinyal gücünü görüntüleme konusunda bu makalemizde sizlere bilgi vereceğiz.

Sizde Apple İphone kullanıyorsanız bu ipucu tam size göre olacaktır. Sizde telefonunuzda sinyal durumunu öğrenmek istiyorsanız bunu sizlere vereceğimiz kodlar sayesinde hemen öğrenebilirsiniz.

İPHONE SİNYAL DURUMUNU ÖĞRENME

Telefonun çekim kuvveti, çekim durumu nedir, nerelerde bunu öğrenmek sizin de hakkınız bunun aşağıda adım adım sizde kolaylıkla yapabilirsiniz.

  • Telefonun arama bölümüne giriniz.
  • Telefonun tuş takımına *3001#12345#* bu kodları tuşlayın ve arama tuşu bastığınızda karşınıza ayarların olduğu bir pencere açılacaktır.
  • Bu pencere “Field Test” olarak açılan pencerede bir sürü ayarı göreceksiniz.
  • Burada “Connected mode LTE” yazan ayara giriniz.
  • Serving Filtered RSRQ ( Alınan sinyal gücü kalitesi ) yazan değerlerdir.

Buradaki değerler sizin telefonun çekim kuvvetini göstermektedir. Bu eğerler ne kadar iyi ne kadar ölçüsü nedir?

Çekim menzili olarak –19.5 db kötü -3 db iyi olarak görülmektedir. Yani burada eksi değeri ne kadar az ise çekim sinyali o kadar iyi demektir. Sıfır ( 0 ) ne kadar yakın bir değerse o kadar çekimi iyi olan sinyaller alınmaktadır.

Yukarıda İphone çekim kuvveti, sinyal değerlerini yukarıda verdiğimiz kod ile bu değeri bulabilirsiniz. Bu kodları telefonun rehberine kayıt ederek zaman zaman arada bu değerleri öğrenmeniz mümkün olacaktır. Böylece çekim kuvvetini öğrenerek yorumlayabilirsiniz.

TAVSİYE VİDEO;

Konumuzda iphone sinyal değerlerini öğrenme konusunda nasıl öğrenilir konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2020 – 2021 – 2022 – 2023

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın