Sponsorlu Bağlantılar

telefona format atmadan önce yapılması gerekenler?

1.476 views
Sponsorlu Bağlantılar

Diğer konularımızda bilgisayara format atmadan önce yapılması gerekenler nelerdir? konusunu anlatmaya çalışmıştık bu konumuzda yine teknoloji üzerinden telefona format atmadan önce yapılması gerekenler nelerdir? ne yapılmalıdır bunları başlıklar altında vermeye çalışacağız.

Telefona format atmak dediğimiz olay fabrika ayarlarına geri dönmek , sıfırlamak adı altında da geçmektedir, bunu ayrıca dip not olarak bahsedelim. Günümüzde yaygın olarak kullanılan telefonlar Android tabanlı işletim sistemine sahip yaygın Samsung, Htc, Asus, Huawei gibi telefonlar, İOS işletim sistemine sahip Iphone telefonlar yaygın olarak kullanılmaktadır.

Bu telefonlara format öncesi yapılması gerekenleri kısaca sizlere anlatmaya çalışacağız. Bazen telefonlar virüsler nedeniyle, sık sık donma nedeniyle, takılmalar nedeniyle fabrika ayarlarına geri alınmaktadır, peki telefon sıfırlama önceki neler yapılmaktadır?

Telefon Format Öncesi Neler Yapılır?

  • Her şeyden önce veri güvenliği önceliktir, yani telefonda bulunan fotoğraflar, dosyaların bir yedeği mutlaka alınız. Günümüzde yaygın olarak kullanılan bulut teknoloji ile artık herhangi bir fiziksel bir depolama alanı olmazsa da harici disk, flash bellek gibi bulut depolama alanını kullanabilirsiniz.
  • Telefonlarda genellikle Android tabanlı telefonlarda ek hafıza kartı mevcuttur bu kartları format öncesi yedeğini alabilir veya kapasite sınırlı ise format atmadan bu kartı çıkartınız.
  • Telefonda rehber, kişilerin bir yedeğini mutlaka alınız. Telefon rehberi yedekleme ile ilgili android telefonlarda kişileri dışa ver özelliği hafıza kartına veya bilgisayara bu kişileri yedeğini mutlaka alınız. İphone telefonlarda icloud üzerine kişilerin yedeği alabilirsiniz.
  • Telefonun şarjının %50 ve üzeri olmasına veya elektriğe takılı olmasına dikkat ediniz.
  • Telefon sim kart rehberini silmemeye dikkat ediniz, çünkü burada kişiler kayıtlı olabilmektedir.
  • telefona format atmadan önce dikkat edilecek konulardan biride iphone kullanıcıları için eğer telefonu garantiye gönderecekseniz itunes üzerinden telefon komple yedeği bilgisayara alabilirsiniz.
  • Telefon yedeğini aldıktan sonra yedeğini aldıktan sonra fabrika ayarına geri alabilirsiniz. Sıfırlama sonrası icloud üzerinden ve diğer google hizmetleri üzerinden yedekleri, bilgileri geri yüklemesini yapabilirsiniz.
Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın