Sponsorlu Bağlantılar

Ağ Kartı sürücü yedeği nasıl alınır?

432 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda ağ kartı yani internete bağlanmak için kullandığımız donanımlar olan wi-fi ağ kartı, ethernet kartı sürücülerinin yedeklerinin nasıl alınacağı hakkında sizlere bilgi vermeye çalışacağız.

Bilgisayara format attıktan sonra yada yeni bir işletim sistemi kurduğumuzda mutlaka ağ kartı sürücülerine ihtiyaç duyulacaktır çünkü internetten program indirmek için veya internete bağlanmak için mutlaka ağ kartı sürücüsüne ihtiyaç duyulacaktır eğer sürücünün yedeğini almazsanız bir başka bilgisayardan bulup flash bellek sayesinde bu bilgisayarlara aktarmak gerekecektir bu nedenle driver, sürücü yedeği mutlaka olması gerekir.

Ağ Kartı Yedeği Nasıl Alınır?

sürücü yedeği alma konusunda bir çok teknik yöntem vardır, bunların en başında hangi internet kartını kullanıyorsanız onu donanım sürücü yedeği almak olacaktır, kablolu veya kablosuz ağ kartı mı kullanıyorsunuz o zaman ilk işiniz bunun sürücü yedeği alma olacaktır.

Double Driver gibi sürücü yedekleme programları mevcuttur, DriverMax buna benzer bir çok sürücü programlarını kolaylıkla internet sitelerinden bulabilirsiniz ağ kartı sürücü yedeği alma konusunda diğer sürücülerinde yedeğini alabilirsiniz.

Bunun dışında C:\Program Files (x86) ,veya C:\Program Files dosyalarında sürücü ismi ile bulunacak klasörü kopyalamasını yaparak yeniden yüklediğiniz bilgisayarın C: içine atabilirsiniz.

Bilgisayarda hangi ağ kartları yüklü bunu öğrenmek için win+r tuşlarına birlikte basınız ardından çalıştır penceresinde “devmgmt.msc” komutunu yazarak Aygıt Yönetici açınız ve burada Ağ Bağdaştırıcıları altında bilgisayarda mevcut olarak ağ kartlarını görmüş olacaksınız.

ağ kartı sürücü yedeği nasıl alınır? konusunda bu yöntemleri izlemek sureti ile alabilirsiniz, sonra yeniden kurduğunuz sisteme kopyalama yöntemi ile çalıştırabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın