Sponsorlu Bağlantılar

telefon “Sim Kart” görmüyor hatası

9.285 views
Sponsorlu Bağlantılar

ikinci el telefon olarak yeni aldığınız bir telefon daha sonra “hizmet yok” hatası ile karşılaşmak bir şok supriz olarak karşınıza çıkabilir. Telefon mu kapandık , çalıntı telefon muydu? gibi akıllara gelebilecek sorular çıkabilir. Sim Kart görmüyor olabileceği gibi farklı nedenler ile oluşabilecek bu hatalardır.

iphone sim kart

Sim Kart Neden Görmüyor?

telefonun sim kartı görmemesi aşağıdaki nedenlerde kaynaklı olabileceğini belirterek sizin hangisinin başınıza geldiğini yorum bölümüne bırakabilirsiniz.

 • Satın aldığınız cihaz replika ürün ise doğal olarak bu telefon çakma olduğu için operatör bunu kaçak olarak algılayabileceği için sim kartı çalıştırmaz.
 • telefonun sim kart yuvası arızalı olma durumu olabilir.
 • Telefonda kullandığınız imei numaraları replika yani çakma ise imei numaraları çakışmış olabilir. yani sizin telefona kullanılan imei numarası ile başka bir cihaza da imei atılmış olabilir.
 • Android veya İphone telefonlarda veya diğer piyasada satılan markalı ürünlerde oluşabilecek bu sorunlar farklı nedenler ile oluşabileceğini söyleyelim.
 • Sim kart çalışmıyor sorunu sim kart ile kaynaklı da olabilecek unutmamak gerekir sim kart çip yeri bozuk olabilir bu yüzden cihazı çalıştırmaz. bu durumda sim kart değiştirme ihtimali vardır. Değiştirmeden önce farklı bir kişinin kartını takarak çalıştırmayı deneyin
 • Telefon yurtdışı kayıtlı ise pasaport işli olması gerekir eğer öyle bir şey yok ise telefon zaman ile kapanacaktır.

Sim Kart neden çalışmaz?

 • Zayıf ihtimal olsa da arka kapak tam oturmadığında veya sim kart yuvaya tam oturmadığında sorunlar oluşabilir bunu kontrol etmeniz gerekebilir.
 • Batarya zamanla şişme yaparsa sim kart yuvasını baskı yaparak teması engelleyebilir.
 • Sim Kart temas eden tırnaklar da temassızlık var mı? veya kopukluk kırıklık var mı? bunları kontrol ediniz.

en önemlisi bir başka kişinin sim kartını kendi telefonunuza takarak kontrol etmenizdir. Eğer başkasının sim kartını da çalıştırmaz ise sorun telefondan kaynaklıdır. o zaman Çin Malı cihazlar kullanıyorsanız imei kaynaklı olarak sim kart çalıştırmıyordur.

Arama Tags & Etiket ;

sim kart çalışmıyor , sim kart sorunu , sim kart hatası , sim kart görmüyor , sim kart arızası , sim kart , sim kart açılmıyor , telefon sim kartı görmüyor , telefon sim kartı açmıyor , android , ios , samsung , Lg, HTC

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

telefon “Sim Kart” görmüyor hatası (13 Yorum)

Yorum Yaz

 1. abim ben htc desire 820 kullanıyorum telefona avea kartını takıyorum okumuyor vodafone takıyorum okuyor sorun nedir bi zahmet

  • Operatöre yada müşteri hizmetine danışır mısınız? hattınız yada kartınızla alakalı bir sıkıntı var

   • Bende de note 5 var.. yazılım guncellemesinden sonra hat görmemeye başladı.. başka hatlar da taktım sorun devam ediyor. Imdi açık cin mali da değil neden acaba?

 2. Bende de aynı sorun var casper VIA 1 sim okumuyor sim kartı değiştim sorun aynı başka kartı okuyor ama yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

  • telefonu aldığınız yere götürdünüz mü? sim kart kaçlık 64 bt filan mı? telefon destekliyor mu?

 3. Mrb s6 edg yurdışına aldim türkiye de kulandım kapandi im caktim acildi yurdışına badka bir ülkeye geldim türk kartim vardi 4 gün sonra buranin kartını taktim bir gun çalıştı simdi acil arama yaziyor şebekerleri görüyor

 4. Merhabalar. Bende HTC Deire 820 var. Cihaz a herhangi bir darbe vs olmadı. Durup dururken simkart görmez oldu. Başak simkartları denedim onlarda çalışmadı. Telefonun diğer işlevleri çalışıyor. Donanımsal bir sorun olduğunu tahmin etmiyorum. Format ta çektim gene olmadı. IMEİ numarasındada mükerrerlik yok. Acaba bir virüs buna neden olmuş olabilir mi? Teşekkürler.

  • Serbülent bey telefonun bir donatımsal veya yazılımsal sorunu olduğu kesin, teknik servise götürmeniz yararlı olacaktır.

 5. Vestel Venüs sim kartı görmüyor aynı sim kart daha önce bu telefonda çalışıyordu aynı sim kart başka telefonda çalışıyor.
  ,

  • Telefonun donatımsal bir arızası olabilir bir başka sim kart acaba bu telefonda çalışıyor mu? kontrol edebilir misiniz?

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın