Sponsorlu Bağlantılar

{Çözüm} Bilgisayar’dan Ses çıkmıyor Sorunu

11.275 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar sorunlardan biride ses çıkmıyor veya ses gelmiyor gibi arızalar yaşanmaktadır. Genel olarak sorunlar durup dururken karşılaşabilir. Bilgisayarda ses sorunu hoparlör den ses çıkmıyor veya az geliyor ise bununla ilgili farklı yollar ile çözüm sağlayabiliriz.

Ses Sorunları farklı nedenler ile olabilmektedir. Bunun için konu başlıkları ile toplayarak çözüm yolları ile birlikte verelim.

Asus Ses Kartı

Ses Kartı Fiziksel Arızalar ;

Bilgisayar ana kartı üzerinde onboard şekli ile üzerinde gelen bir ses kartı veya harici olarak kullanılan 3+1 veya 5.1 gibi ses kartlarının arıza vermesi nedeni ile oluşabilir. Ses Kartında arızalar ile ses sorunları yaşanmaktadır. Bu durumda garantisi var ise garantiye yok ise tamirciye götürmeniz gerekebilir.

Ses Kartı yazılımsal Sorunlar ;

yazılımsal sorunlar genelde ses kartı sürücülerinin düzgün yüklenmediğinden kaynaklı olarak hoparlörden ses alamazsınız. Ses kartının sürücülerini en son güncel driver ile güncellemek gerekecektir. Eğer bundan da netice alamazsanız anakart çipsetlerinin sürücülerini güncellemek gerekecektir. Bazen virüslerde ses sorunu yaşatabilir bunun için güçlü bir antivirüs yazılımı ile taratmanız gerekecektir.

Kullanıcı Hataları ile Ses Sorunu ;

Bilgisayarı kullanan kişinin yanlış yapmış olduğu bir ayar yüzünden ses çıkmayabilir. Bilgisayar ses ayarlarını yapılandırmak gerekecektir. Doğru bir ayar çözüm sağlayacaktır.

Denetim Masası > Ses > bu adımları izleyerek bilgisayarın ses ayarlarını kontrol edebilirsiniz.

ses ayarları

Resimde gördüğünüz ses ayar panelinde üç farklı hoparlör ayarı vardır. Yukarıdaki resim doğru bir yapılmış ayardır. Burada Hoparlör işaretli olduğundan emin olunuz. Eğer emin değilseniz bu hoparlör üzerine gelerek fare ile sağ klik yapın ve Sına yazan yere bastığınızda hoparlörden sesin geldiğinden emin olun.

Arama Tags & Etiket ;

ses sorunu , ses hatası , ses kartı sorunu , ses gelmiyor , ses çıkmıyor , ses alamıyoruz , pc ses sorunu , bilgisayar ses kartı sorunu , hoparlörden ses gelmiyor

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

{Çözüm} Bilgisayar’dan Ses çıkmıyor Sorunu (2 Yorum)

Yorum Yaz

    • sorun yeni bir program yükledikten sonra mı yaşandı veya güncellemeler sonrası mı oldu?

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın