Sponsorlu Bağlantılar

Telefon kapalıyken kim aramış servisi

744 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar bu yazımızda telefon kapalıyken sizi kimlerin aradığını öğrenmek isteyenler için ipuçları vermeye çalışacağız.

Günümüz teknoloji çağında her şeyi elimizin altında bulundurduğumuz akıllı telefonlarda artık aramalar dışında her şeyi yapar hale geldik. En önemli özelliklerden biri olan telefon aramaları, çağrılara cevaplar vermenin dışında yararlandığımız hizmetler, servislerdir.

Bu servislerden biride “kim aramış” çoğu meraklı olduğumuz konuların başında telefon uçak modunda iken telefonumuz kapalıyken bizi kim aradı? Bunu öğrenmenin yolu var mı? Bunları sizlere operatörlere göre vermeye çalışacağız.

TELEFON KAPALI İKEN BİZİ KİM ARADI NASIL ÖĞRENİRİM?

Telefonun kapatılmasında arayanların kim olduğunu öğrenmek için kullanılan operatörler Turkcell, Vodafone, Turk Telekom için aşağıda verdiğimiz hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

KİM ARAMIŞ TURKCELL

Bu servisten yararlanmak için Aylık 2,99 TL ücretle Turkcell operatörleri bu hizmetten faydalanmaktadır. Bunun için “https://www.turkcell.com.tr/servisler/kim-aramis” adresi üzerinden detaylı olarak bilgi alınabilir.

KIM yazıp 2200’a mesaj atarak servisi etkinleştirebilirsiniz. Bunun yanında ücretsiz olarak Turkcell servisi olan UPCALL uygulamasını yüklemek suretiyle faydalanabilirsiniz.

KİM ARAMIŞ VODAFONE

Arayan kim servisinden faydalanmak için Aylık sadece 2,25 TL olarak ücretlendirilen bu servis için ayrıntılı bilgi için “https://www.vodafone.com.tr/Servisler/bilgi-ve-eglence-servisleri/arayan-kim-servisi.php” linki üzerinden bilgi edinebilirsiniz.

 

ARAYANKIM yazıp 8000’a gönderebilirsiniz. Bu servisi iptal etmek için IPTAL ARAYANKIM yazıp 8000’e mesaj atabilirsiniz.

ARAYANI BİL TÜRK TELEKOM

Diğer bir operatörümüz olan TURKTELEKOM arayanı bil servisinden faydalanmak isteyenler için ACIK yazıp 5555 mesaj yazmanız yeterlidir.

Daha detaylı bilgi için “https://bireysel.turktelekom.com.tr/mobil/web/servisler/sayfalar/operator-servisleri/arayani-bil.aspx” adresi üzerinden bilgiye sahip olabilirsiniz.

Yukarıda Türkiye en çok kullanılan GSM Operatörlerinde kullanılan hizmetlerden arayan kim veya kim aramış servislerinin kullanımı hakkında sizlere basit ve sade dille anlatmaya çalıştık. Ücretlendirme 2019 yılı içinde veya 2020 veya diğer yıllarda farklılık göstermektedir.

Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlardan sorunlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın