Sponsorlu Bağlantılar

Netflix veri tasarrufu sağlama

314 views
Sponsorlu Bağlantılar

Türkiye’de de en çok kullanılan dizi film izleme platformu olan NetFlix de veri tasarrufu nasıl sağlanır konusunda bu yazımızda sizlere bilgiler aktarmaya çalışacağız.

Hoşunuza giden diziler, filmleri web’de, akıllı telefon, tablet, smart tv izleme imkânı sunan bu platform da harcanan internet paketinden tasarruf sağlamak için bazı ipuçlarını sizlerle bu yazımızın devamında paylaşacağız.

Mobil internet üzerinden veri tasarrufu sağlamak için uygulama içinde bu ayarları yapabileceğiniz sizlere birkaç ayarı sunmaktadır. Size göre hangi ayarın en iyi şekilde uygun olduğunu düşünüyorsanız NetFlix veri tasarrufu ile ayarını gerçekleştirebilirsiniz.

NETFLİX VERİ TASARRUFU SAĞLAMA

Telefonda otomatik bir şekilde sistem tasarrufu kendisi de ayarlamaktadır. Buna göre 1 GB internet ile yaklaşık 4 saat kadar izlenme süresine sahiptir.

  • Menü
  • Uygulama Ayarları
  • Hücresel veri kullanımı

Bu alandan ise farklı bir ayarı gerçekleştirebilirsiniz. Böylece akıllı telefonlarda, tablet’de internet paketinizi en veremli bir şekilde tasarruf ederek kullanabilirsiniz. Bu veriler NetFlix tarafından açıklanmıştır.

Bununla ilgili olarak ayrıntılı bilgi için “https://help.netflix.com/tr/node/87” adresi üzerinden destek alabilirsiniz.

İyi bir veri tasarrufu ile 4 saatlik izlenme süresini 6 saate kadar çıkabileceğiniz ayarları yukarıda verdiğimiz ayarlar kısmından yaparak gerçekleştirebilirsiniz.

Bu konumuzda NetFlix veri tasarrufu yapılandırılması, kişileştirme konusunda sizlere bilgiler verdik, NetFlix de paketinizin hemen bitmesini yukarıda verdiğimiz menüler üzerinden kendinize en iyi şekilde kişileştirerek veri tasarrufu sağlamış olacaksınız.

Bu konuyla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından veya diğer tüm konularda sorularınız için soru cevap sayfamızdan bize iletebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın