Sponsorlu Bağlantılar

Telefon hızlandırma

4.346 views
Sponsorlu Bağlantılar

Günümüz teknolojisinde yaygın olacak kullandığımız akıllı telefonlar artık interneti en çok kullan cihazlar olarak istatistiklerde görmekteyiz. Bizde buradan yola çıkarak kullandığımız cep telefonu nasıl hızlandırırız bu makalemizde bunun üzerinde duracağız.

Bu yazımızda telefon hızlandırma konusunda sizlere vereceğimiz ipuçları ile kullandığınız İos, Android, Nokia, Windows telefon modellerinde oldukça işe yarayacaktır.

TELEFON NASIL HIZLANDIRILIR

Akıllı telefonlar da aynen bilgisayarlarda olduğu gibi zamanla yavaşlamaya başlar bunlara etkenler virüslerin yol açabileceği gibi telefona yüklenen ve arka planda çalışan uygulamalar, işletim sistemi güncellemeleri sonrasında yaşanan uyumsuz donmalar bunlara nedendir.

Bizde bu konumuzda telefonlarda en iyi performans ayarı olarak neler yapabilir bunları sizlere aşağıda sıralayacağız.

TELEFON HIZLANDIRMA AYARLARI

Telefonu hızlandırmak için kullanacağımız en etkili yöntemleri aşağıda sıralı olarak listelemek suretiyle anlayacaksınız.

  • Kullanmadığınız uygulamaları “zorla durdurma” yöntemi ile kapatın.
  • Kullanmadığınız uygulamaları kaldırabilirsiniz.
  • Arka planda çalışan uygulamaları kontrol ediniz. Arka planda çalışan uygulamalar genelde yön veya radar sistemi olan uygulamalar bunda örnek Swarm gibi gittiğiniz lokasyonlar da size haber veren uygulamaların ayarlarını değiştirerek sadece uygulamayı açtığınızda çalışacak şekilde ayarlayın.
  • Bluetooth ayarlarını kullanmıyorsanız kapatın.
  • Arka planlarda hareketsiz duvar kağıdı kullanma
  • Ram tüketen uygulamalar yerine telefonun gücünü tüketen uygulamaları kapatın.
  • Düzenli şekilde önyükleme hafızasını siliniz.
  • Telefonun ekranında uygulama simge sayısı telefonun performansını düşürecektir. Bu nedenle simgeleri klasörlere alınız.

Telefon hızlandırma Android konusunda uygulamaları telefon hafızası yerine SD kart hafızasına depolama yaparak kullanabilirsiniz.

Bunun dışında telefon hızlandırma iphone cihazlarda telefonu hiç kullanmadığınız uygulamaları Ekran süresi ayarları üzerinden tespit ederek kullanılmayan uygulamaları sonlandırabilirsiniz.

Yukarıda bahsi geçen telefon hızlandırma konumuzda kullandığımız akıllı telefon için en iyi performans nasıl alınır, telefon hızlandırma nasıl yapılır konularında bilgi vermeye çalıştık. Bu konumuzla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından bize ulaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Telefon hızlandırma (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. telefon hızlandırma yöntemleri 2019 başarılı anlatım için teşekkürler yararlı, faydalı oldu

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın